Největší esportové turnaje a ligy na světě

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Z minulosti si všichni jistě pamatujeme videohry, které jsou dnes v mnohých případech zvané elektronickými sporty, nebo-li e-sporty. V těchto virtuálních turnajích proti sobě mohou jednotliví hráči soutěžit jak jako jednotlivci, tak i sdružení v týmech. Tyto turnaje jsou nejvýznamnějšími událostmi v herní komunitě, a jsou navíc obvykle organizovány samotnými vývojářskými firmami případně jejich sponzory.

Za poslední roky se turnaje staly nedílnou součástí herní komunity a slouží k udržení aktivní hráčské základny a komunity. Pojďme se nyní zaměřit na ty největší turnaje, které se v elektronických sportech konají napříč celým světem, a kterých se, v případě, že na sobě opravdu zapracujete, třeba v budoucnu zúčastníte i Vy sami, a pomoci Vám k tomu může i esport univerzita, kterou sice v Česku nenajdete, ale na evropském kontinentu ano.

Nejznámějším a největším turnajem v elektronických hrách je turnaj v populární hře DOTA 2. Turnaj je pořádán společností Valve Corporation, která se specializuje na vývoj a digitální distribuci videoher a DOTA 2 je jedním z jejich produktů. První turnaj se konal již v roce 2011 a celosvětovou pozornost si vysloužil především díky celkovému objemu cen pr hráče, který přesahoval 1,6 milionů dolarů, tedy něco kolem 35 milionů korun. Největším turnajem byl ten pořádaný v roce 2011, kde se hrálo již o obnos 40 milionů dolarů (cca 900 milionů korun), a v rámci živých přenosů jej sledovalo více než 1,5 milionů diváků z masivní fanouškovské základny.

Pozadu ani nezůstává Mistrovství světa ve hře League of Legends. Společnost Riot Games, která tuto hru vypustila do světa, započala turnaje v této hře poměrně skromným objemem výher. Hráči mohli celkově soutěžit o necelých 100 tisíc dolarů. Za uplynulých několik let ale turnaj ušel poměrně dlouhou cestu a od roku 2012 nabízí výhry v hodnotě alespoň 2 milionů dolarů, přičemž nyní obvykle přesahují i částku 8 milionů dolarů. Byť se jedná o hru s menším obnosem peněz ve výhrách, průměrně jej sleduje kolem 3 milionů diváků a v loňském roce to byl téměř dvojnásobek.

Jeden z největších esportových turnajů se pořádá i ve hře Honor of Kings. Tato líbivá hra byla vyvinuta společností Tencent Games, která pod sebe sdružuje mimochodem již zmíněnou firmu Riot Games, a turnaje se v ní pořádají od roku 2017. Zatímco dříve se objem výher pohyboval kolem půl milionů dolarů, dnes si můžete odnést až 10 milionů dolarů. Počet diváků obvykle dosahuje asi milionu lidí.

Podobné sledovanosti dosahuje i turnaj v mobilní hře PUBG. Ten se začal pořádat teprve nedávno, v roce 2020, ale i přesto byl schopen hráčům nabídnout ceny v hodnotě 2 milionů dolarů. Jedná se o nejpopulárnější hru bojového typu na mobilní zařízení, která byla vyvinuta společností Krafton, která taktéž spadá pod firmu Tencent Games. Oproti tomu popularita turnajů v počítačové verzi hry PUBG postupně upadá. Zatímco v roce 2018 turnaj sledovalo asi 800 000 diváků, nyní je sledovanost přibližně třetinová. Turnaje jsou pořádány od roku 2018 a hráči měli možnost hrát o 1 milion dolarů, nyní celkové ceny přesahují částky až 4 miliony dolarů, což láká mnoho lidí.

Jak sami vidíte, nezáleží na tom, zda hrajete na počítači či na mobilním telefonu, pokud se v esportových turnajích dostanete až na vrchol, můžete si přijít na pořádný balík peněz.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ