Nanotechnologie udrží boty v suchu za každého počasí

Sdílejte článek:
5/5 - (1 vote)

Po nákupu nových bot je nezbytné ošetření proti vlhkosti a vodě. Jedině tak může být obuv alespoň částečně nepromokavá. Na trhu existuje několik různých impregnačních přípravků, které se liší svým složením i účinností. Co se týká výhod a efektivity, jednoznačně vede speciální impregnace založená na nanotechnologii. Jaké jsou její přednosti a na které druhy obuvi je vhodná? To se dozvíte v článku.

Pořádná impregnace, která vydrží

Po aplikaci nano impregnace vznikne na povrchu boty jemný a neviditelný ochranný film. Ten je tvořen z miniaturních složek s výraznou přilnavostí k povrchu. Díky tomu je životnost této impregnace v porovnání s jinými přípravky výrazně delší a bez problémů poskytne obuvi ochranu před vlhkem až po několik měsíců. Výrazná je i odolnost proti mechanickému setření, což umožňuje ochranu i při aktivním sportování a pohybu.

Díky menší nutnosti obnovovat impregnační ošetření si ušetříte čas, starosti i finance nutné pro nákup většího množství ochranného přípravku. Konkrétně nano impregnace ukrývá i další výhody než pouze více použití a dlouhou životnost po aplikaci.

Vhodné pro cestování a sportování

Běžné impregnace fungují na bázi silikonových, teflonových či voskových složek odpuzujících vodu. Většinou nejde o nic příliš ekologického a jejich používání není zdravé. Přípravek založený na principu nanotechnologie je však svým složením přátelský k životnímu prostředí. Jde totiž pouze o vodu v kombinaci s nanočásticemi křemíku, které zajišťují ochranu před vniknutím vody. Samozřejmostí je bezbarvý vzhled přípravku, takže nijak nedojde ke změně barvy boty po aplikaci. S nano impregnací ve spreji stačí jednoduše ošetřit obuv a můžete se pohodlně věnovat cestování, sportování a celé řadě aktivit, kdy se potřebujete spolehnout na to, že vaše nohy zůstanou v suchu.

I přes ochranu proti vodě je bota prodyšná

Nevýhodou běžných impregnací je to, že vytvoří souvislou ochrannou vrstvu, která nepropouští vodu, ale zároveň ani vzduch. Celá bota se rázem stane ještě méně prodyšnou, což podporuje nežádoucí pocení nohou a nepříjemný zápach. Oproti tomu nano impregnace vytvoří pro vzduch prodyšný film, takže je zachována příjemná vzdušnost a nevytváří se prostředí pro podporu růstu plísní a podobně. Právě kombinace velké efektivity při ochraně proti vodě s prodyšností je velkou výhodou impregnace s pomocí nanotechnologie a běžné přípravky nemohou v těchto ohledech konkurovat.

Na jaké boty je nano impregnace vhodná?

Výhodou nano impregnace na boty je také možnost aplikace na jakýkoliv materiál. Jemný ochranný film je totiž neviditelný a nijak se neprojevuje na vzhledu látky, kůže a podobně. Snadno si tak můžete ošetřit jakékoliv boty s povrchem z textilní látky, kůže, nubuku, umělé kůže, semiše či gore-texu. Všechny tyto povrchy budou po dobu několika týdnů až měsíců chráněny před deštěm a tekutinami.

Kde pořídíte impregnaci na boty?

Kvalitní nano impregnaci na boty zakoupíte na internetovém obchodě. Prodává se ve formě spreje, přičemž jedno balení vydrží na více použití pro ošetření několika párů bot či opakovanou aplikaci. Samotná impregnace je vhodná nejenom na boty, ale také pro ošetření oblečení, či například čalounění pro zabránění potřísnění s následným vsáknutím kapaliny. Na specializovaném internetovém obchodě si můžete prohlédnout i další výrobky využívající unikátní nanotechnologii. Jde o nejrůznější vychytávky pro čištění, ochranu nejrůznějších povrchů a podobně. Tato inovativní technologie má i průmyslové využití a hodí se pro celou řadu odvětví. Zapřemýšlejte, co by se vám hodilo, a podívejte se, jaké produkty jsou k dispozici.

(PR)

Akce a slevové kupóny (aktualizováno dnes)

- 7 % na tenisky, steetwear a doplňky (Aktuální)
Kupón

Promo kód dává zákazníkům 7% slevu na zboží za plnou cenu. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less

Nejoblíbenější značky

Sdílejte článek:
Témata:

Okomentovat článek