Last of Us na televizní obrazovce: Proč byste si tento seriál neměli nechat ujít?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Pokud jste fanoušky herní série Last of Us, jistě jste už slyšeli o plánu přenést příběh do televizního seriálu. A pokud jste o této adaptaci ještě neslyšeli, rozhodně si ji nenechte ujít. HBO spolu s herní společností Naughty Dog připravují seriál, který by měl přinést vše, co jsme milovali na původní hře, a možná ještě více. Proč byste si tento seriál neměli nechat ujít? Přinášíme vám několik důvodů.

Prvním a nejzřejmějším důvodem, proč byste si tento seriál neměli nechat ujít, je fakt, že je založen na úžasné herní sérii Last of Us. Hra se stala kultovním hitem díky svému napínavému příběhu, emocionálnímu vyznění a realistickým charakterům. Seriál by měl zachovat všechny tyto prvky a přinést je na malé obrazovky.

Druhým důvodem je, že seriál bude produkován společností HBO, která je známá pro své kvalitní a ambiciózní televizní projekty. Můžeme očekávat, že seriál bude mít vysokou produkční hodnotu a poutavé herecké výkony.

Třetím důvodem je fakt, že seriál bude zaměřen na příběh Joela a Ellie před událostmi z původní hry. To znamená, že se dozvíme více o jejich vztahu a pozadí příběhu, které nám hra nenabídla.

A konečně, čtvrtým důvodem je, že fanoušci herní série Last of Us jsou již nesmírně nadšení z toho, že se příběh dočká televizního zpracování. A pokud jste fanoušky původní hry, pravděpodobně budete chtít vidět, jak se příběh bude dále vyvíjet na malé obrazovce.

Všechny tyto důvody spolu s mnoha dalšími představují dostatečný důvod, proč si tento seriál neměli nechat ujít. Pokud jste fanoušky herní série Last of Us nebo jen milujete dobré televizní drama, určitě si nenechte ujít tento seriál.

Historie série Last of Us

Původní hra Last of Us byla vyvinuta společností Naughty Dog a vydána společností Sony Computer Entertainment pro herní konzoli PlayStation 3 v roce 2013. Hra byla velkým úspěchem a získala řadu ocenění za svůj příběh, herní mechaniky a grafiku. V roce 2014 byla vydána remasterovaná verze hry pro PlayStation 4. Následně v roce 2020 byla vydána hra Last of Us Part II, která pokračuje v příběhu z původní hry.

Last of Us se stala velkým úspěchem a získala řadu ocenění. Hra byla velmi dobře přijata kritiky a získala řadu ocenění včetně ceny „Nejlepší hra“ od herních publikací jako je GameSpot, IGN a GamesRadar. Hra také získala mnoho ocenění na herních ceremoniích, včetně cen „Nejlepší hra“ na herních ceremoniích The Game Awards, BAFTA Games Awards a Golden Joystick Awards. Hra se také stala komerčním úspěchem, prodalo se přes 17 milionů kopií po celém světě.

Kdo stojí za původní hrou?

Scénář k původní hře Last of Us byl napsán Neilem Druckerem a Halem Labym. Neil Druckmann je zároveň hlavním tvůrcem hry a zastával pozici game direktora. Hal Laby je také spolutvůrcem hry a zastával pozici producenta. Oba autoři jsou zaměstnanci společnosti Naughty Dog a spolupracovali také na dalších úspěšných hrách, jako je Uncharted.

Neil Druckmann je americký scenárista, game designer a výkonný producent, který je zaměstnanecm společnosti Naughty Dog. Je považován za jednoho z hlavních tvůrců herní série Last of Us a Uncharted.

Druckmann začal pracovat pro Naughty Dog v roce 2004 jako skriptový asistent a brzy se stal lead designerem pro hru Jak 3. Poté se podílel na vývoji her Jak X: Combat Racing a Uncharted: Drakes Fortune.

V roce 2013 Druckmann spolu s Halem Labym napsal scénář k původní hře Last of Us, která se stala kultovním hitem a získala řadu ocenění. Druckmann zastával pozici game direktora a spolu s týmem v Naughty Dog vyvinul hru.

V roce 2016 Druckmann spolupracoval s Hidemo Kojimou na scénáři k videohře Death Stranding.

V roce 2020 Druckmann spolu s Halem Labym opět napsal scénář k pokračování hry Last of Us, které se jmenuje Last of Us Part II. Hra se stala komerčním a kritickým úspěchem a získala řadu ocenění.

Druckmann je také spoluautorem knihy The Art of Last of Us a má na svém kontě řadu ocenění za svou práci v oblasti herního designu a scénáře.

Pro jaké platformy hry vyšly?

Hry ze série Last of Us byly vydány pouze pro herní konzoli PlayStation. Původní hra Last of Us byla vydána pro PlayStation 3 v roce 2013 a remasterovaná verze pro PlayStation 4 v roce 2014. Pokračování hry, Last of Us Part II, bylo vydáno pouze pro PlayStation 4 v roce 2020. Obě hry byly velkými úspěchy a získaly řadu ocenění za svůj příběh, herní mechaniky a grafiku.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ