Kobe Bryant nás sice opustil, ale jeho odkaz v podobě tenisek zůstává

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

O tragické události, která se stala 26. ledna 2020 v Los Angeles jsme již informovali v posledním souhrnu. Ztráta Kobe Bryanta způsobila, že se zastavilo nejen srdce jedné z největších sportovních legend, ale i svět jako by spolu s ním přestal na jeden den dýchat.

V následujícím textu bychom rádi zavzpomínali na několik neuvěřitelných tenisek, kterými Kobe rozhýbal stereotypní vody sportovního obouvání a vytvořil návrhy, které se staly stejně nadčasové jako byl on sám.

ADIDAS KB8

S čím jiným začít, než legendárním prvním modelem, kterým Kobe na sebe upozornil. Černobílá kombinace v sobě nesla iniciály a číslo tehdejšího dresu a stále se zároveň součástí hnutí značky Feet You Wear. ADIDAS KB8 se staly ikonou roku 1998 a NBA All-Star Game.

NIKE ZOOM HYPERDUNK „SNAKE POOL“

Pokud chceme psát o teniskách, které se staly pro Kobe Bryanta klíčové, nemůžeme vynechat ani NIKE ZOOM HYPERDUNK „SNAKE POOL“. Kobe se tehdy spojil s posádkou Jakc-ass, která ve složení Chris Pontius, Ehren McGehey a Wee-man skákala do bazénu plného hadů, zatímco Kobe dokázal jedním skokem přeskočit celý bazén a zavěsit čistý koš!

NIKE ZOOM HYPERDUNK „UNITED WE RISE“

Tyhle tenisky se vážou k roku 2008 a hrám, které se udály v Pekingu. Kobe Bryant tehdy dovedl svůj tým ke zlaté medaili, když zvítězili v souboji se Španělskem.

NIKE ZOOM KOBE „ASTON MARTIN“ PACK

Úspěch basketbalových bot Nike Hyperdunk je jednoznačně připisován nadčasové reklamě, v které se objevily Nike Zoom Kobe, Kobe Bryant a Aston Martin DB9. Krátká reklama sledovala Bryant jak jedním skokem přeskočil rychle jedoucí superauto. Díky tomu se v roce 2010 rozhodla značka Nike navázat krátkou spolupráci s anglickým výrobcem aut, z kterého vznikly modely Kobe V a Hyperdunk s velmi elegantním nádechem.

NIKE ZOOM KOBE III „MVP“

V roce 2007 – 2008 se Bryant opět ukázal v NBA a za svůj výkon si vysloužil prestižní ocenění neužitečnějšího hráče NBA!

NIKE KOBE PRELUDE

Ještě před uvedením nových KOBE 9 se sportovní značka rozhodla uvést na trh všechny doposud vydané sneakersky v naprosto unikátní colorway. Každý model vyprávěl svůj originální příběh, v kterém se odrážela odpovídající sezóna a přinesl tak opravdu unikátní pohled na Kobeho tvorbu.

NIKE ZOOM HUARACHE 2K4

Tahle teniska vznikla v době, kdy byl Kobe maximálně fascinován bílými žraloky. Jeho vášeň pro tyto dravé a zároveň elegantní tvorby byla natolik velká, že se návrháři rozhodli Kobeho vyprávěním inspirovat a proměnit jej v tenisky. Kobe nosil model HUARACHE 2K4 nejčastěji v průběhu sezóny 2003 – 2004.

PREMIUM GOODS X NIKE ZOOM KOBE 1 „ATOMIC“

Legendární tenisky, které vyšly v roce 2008 a vydalo se jich pouhých osm párů! Tendy se Kobe a Nike rozhodli pro kolaboraci se společností Premium Goods, z kterého vznikla velmi úspěšná spolupráce.

NIKE ZOOM KOBE „CHAOS“

Inspiraci hledal Kobe kdekoliv a není tajemstvím, že jedny z posledních tenisek byly inspirované postavou Jokera, kterou hrát Heath Ledger. Ledgerovo zaujetí pro roli a práce motivovala Kobeho ještě k hlubšímu proniknutí do světa bot a basketbalu a nechala vzniknout teniskám NIKE ZOOM KOBE „CHAOS“, které svým úspěchem předčily i debutující Kobe IV.

ADIDAS THE KOBE

Kobe Bryant zajímal design bot ještě předtím než dosáhl plnoletosti. Jeho první spolupráce byla silně inspirovaná autem Audi TT a stala se pro fanoušky velmi kontroverzní (polovina je milovala a ta druhá nenáviděla).

JORDAN X KOBE PACK

Kobe Bryant respektoval své spoluhráče a dokázal si najít čas i na to, aby ty, které miloval nejvíc, uctil po svém – teniskami.

NIKE ZOOM KOBE 1 „81 POINTS“

Není snad lepší způsob zakončení památky Kobe Bryanta, než připomínkou toho, co v jeho životě zabíralo nejvíc místa – basketbalem. A byl to právě rok 2006, kdy si mohl nadaný basketbalista připsat 81 bodů v zápase proti Raptorům a zapsat se tak do síně legendárních hráčů na světě!

Slevové kupóny

Níže najdete TOP slevové kupóny, které můžete využít pro nákup vánočních dárků. Pokud chcete vidět další, klikněte na Zobrazit více slevových kupónů.

NOTINO.CZ

Časově omezeno Slevový kupón
-11%
Slevový kód - 11% SLEVA NA NOTINO.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 11% na VŠE! Oslavte SINGLES DAY!
Zobrazit kód
Sleva Výprodej
-75%
Týdenní akce na dekorativní kosmetiku na NOTINO.cz
Každý týden pro vás vybírají zajímavé dekorativní kosmetické produkty za velmi atraktivní ceny se slevou až 75 %.
Zobrazit slevu

FOOTSHOP.CZ

Pouze u nás Slevový kupón
-7%
Slevový kód - 7% SLEVA NA FOOTSHOP.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 7% slevu na všechny nezlevněné produkty na Footshop.cz. Nejvýhodněji ve Footshop aplikaci.
Zobrazit kód

QUEENS.CZ

Exluzivně Slevový kupón
-10%
Slevový kód - 10% SLEVA NA QUEENS.CZ
Slevový kód dává zákazníkům 10% slevu na všechny nezlevněné produkty na Queens.cz.
Zobrazit kód

TOP ♡ BRANDS

TOP ♡ SNEAKERS

TOP ♡ SHOPS

Koukněte na naše recenze e-shopů a vyberte si ten nejlepší.

TOP ♡ KATEGORIE

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ