Kobe Bryant nás sice opustil, ale jeho odkaz v podobě tenisek zůstává

Sdílejte článek:
5/5 - (2 votes)

O tragické události, která se stala 26. ledna 2020 v Los Angeles jsme již informovali v posledním souhrnu. Ztráta Kobe Bryanta způsobila, že se zastavilo nejen srdce jedné z největších sportovních legend, ale i svět jako by spolu s ním přestal na jeden den dýchat.

V následujícím textu bychom rádi zavzpomínali na několik neuvěřitelných tenisek, kterými Kobe rozhýbal stereotypní vody sportovního obouvání a vytvořil návrhy, které se staly stejně nadčasové jako byl on sám.

ADIDAS KB8

S čím jiným začít, než legendárním prvním modelem, kterým Kobe na sebe upozornil. Černobílá kombinace v sobě nesla iniciály a číslo tehdejšího dresu a stále se zároveň součástí hnutí značky Feet You Wear. ADIDAS KB8 se staly ikonou roku 1998 a NBA All-Star Game.

NIKE ZOOM HYPERDUNK „SNAKE POOL“

Pokud chceme psát o teniskách, které se staly pro Kobe Bryanta klíčové, nemůžeme vynechat ani NIKE ZOOM HYPERDUNK „SNAKE POOL“. Kobe se tehdy spojil s posádkou Jakc-ass, která ve složení Chris Pontius, Ehren McGehey a Wee-man skákala do bazénu plného hadů, zatímco Kobe dokázal jedním skokem přeskočit celý bazén a zavěsit čistý koš!

NIKE ZOOM HYPERDUNK „UNITED WE RISE“

Tyhle tenisky se vážou k roku 2008 a hrám, které se udály v Pekingu. Kobe Bryant tehdy dovedl svůj tým ke zlaté medaili, když zvítězili v souboji se Španělskem.

NIKE ZOOM KOBE „ASTON MARTIN“ PACK

Úspěch basketbalových bot Nike Hyperdunk je jednoznačně připisován nadčasové reklamě, v které se objevily Nike Zoom Kobe, Kobe Bryant a Aston Martin DB9. Krátká reklama sledovala Bryant jak jedním skokem přeskočil rychle jedoucí superauto. Díky tomu se v roce 2010 rozhodla značka Nike navázat krátkou spolupráci s anglickým výrobcem aut, z kterého vznikly modely Kobe V a Hyperdunk s velmi elegantním nádechem.

NIKE ZOOM KOBE III „MVP“

V roce 2007 – 2008 se Bryant opět ukázal v NBA a za svůj výkon si vysloužil prestižní ocenění neužitečnějšího hráče NBA!

NIKE KOBE PRELUDE

Ještě před uvedením nových KOBE 9 se sportovní značka rozhodla uvést na trh všechny doposud vydané sneakersky v naprosto unikátní colorway. Každý model vyprávěl svůj originální příběh, v kterém se odrážela odpovídající sezóna a přinesl tak opravdu unikátní pohled na Kobeho tvorbu.

NIKE ZOOM HUARACHE 2K4

Tahle teniska vznikla v době, kdy byl Kobe maximálně fascinován bílými žraloky. Jeho vášeň pro tyto dravé a zároveň elegantní tvorby byla natolik velká, že se návrháři rozhodli Kobeho vyprávěním inspirovat a proměnit jej v tenisky. Kobe nosil model HUARACHE 2K4 nejčastěji v průběhu sezóny 2003 – 2004.

PREMIUM GOODS X NIKE ZOOM KOBE 1 „ATOMIC“

Legendární tenisky, které vyšly v roce 2008 a vydalo se jich pouhých osm párů! Tendy se Kobe a Nike rozhodli pro kolaboraci se společností Premium Goods, z kterého vznikla velmi úspěšná spolupráce.

NIKE ZOOM KOBE „CHAOS“

Inspiraci hledal Kobe kdekoliv a není tajemstvím, že jedny z posledních tenisek byly inspirované postavou Jokera, kterou hrát Heath Ledger. Ledgerovo zaujetí pro roli a práce motivovala Kobeho ještě k hlubšímu proniknutí do světa bot a basketbalu a nechala vzniknout teniskám NIKE ZOOM KOBE „CHAOS“, které svým úspěchem předčily i debutující Kobe IV.

ADIDAS THE KOBE

Kobe Bryant zajímal design bot ještě předtím než dosáhl plnoletosti. Jeho první spolupráce byla silně inspirovaná autem Audi TT a stala se pro fanoušky velmi kontroverzní (polovina je milovala a ta druhá nenáviděla).

JORDAN X KOBE PACK

Kobe Bryant respektoval své spoluhráče a dokázal si najít čas i na to, aby ty, které miloval nejvíc, uctil po svém – teniskami.

NIKE ZOOM KOBE 1 „81 POINTS“

Není snad lepší způsob zakončení památky Kobe Bryanta, než připomínkou toho, co v jeho životě zabíralo nejvíc místa – basketbalem. A byl to právě rok 2006, kdy si mohl nadaný basketbalista připsat 81 bodů v zápase proti Raptorům a zapsat se tak do síně legendárních hráčů na světě!

Akce a slevové kupóny (aktualizováno dnes)

- 7 % na tenisky, steetwear a doplňky (Aktuální)
Kupón

Promo kód dává zákazníkům 7% slevu na zboží za plnou cenu. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less

Nejoblíbenější značky

Sdílejte článek:

Okomentovat článek