💰 Kanye West vyhrál soudní spor s Adidas o 75 milionů dolarů

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Kanye West a jeho značka Yeezy získali velké vítězství v soudním sporu s Adidas, která je obvinila z porušení jejich smlouvy o spolupráci. Odvolací soud zrušil rozhodnutí soudu v Los Angeles, který nařídil zmrazení 75 milionů dolarů z účtů Yeezy a zakázal její prodej. Soudce uznal, že Adidas nedokázala prokázat svá práva na designy a loga, které používá Yeezy, a že Yeezy má právo na svobodu projevu a tvorby.

V roce 2022 podala společnost Adidas žalobu proti společnosti Yeezy, kterou vlastní Kanye West, s tvrzením, že porušila jejich smlouvu o spolupráci. Adidas tvrdila, že Yeezy prodávala boty a oblečení s podobnými designy a logy jako Adidas, což způsobilo zmatek a poškození jejich značky.

V lednu 2023 rozhodl soudce v Los Angeles ve prospěch Adidas a nařídil zmrazení 75 milionů dolarů z účtů Yeezy jako předběžné opatření. Soudce také zakázal Yeezy prodávat jakékoli produkty, které by mohly porušovat práva Adidas.

Avšak v květnu 2023 se tento verdikt změnil, když odvolací soud rozhodl, že soudce v Los Angeles udělal chybu a že zmrazení peněz bylo nepřiměřené a neopodstatněné. Odvolací soud uvedl, že Adidas nedokázala prokázat dostatečnou pravděpodobnost úspěchu ve své žalobě ani neodhadla skutečnou výši škody, kterou utrpěla.

Odvolací soud také poukázal na to, že Yeezy má právo na svobodu projevu a tvorby a že její produkty jsou odlišné a originální. Soudce uvedl, že Adidas nemá monopol na používání pruhů nebo písmene Y jako součásti svého loga.

Odvolací soud tedy zrušil rozhodnutí soudu v Los Angeles a nařídil uvolnění zmrazených peněz Yeezy. Soudce také povolil Yeezy pokračovat v prodeji svých produktů bez omezení.

Toto rozhodnutí je velkým vítězstvím pro Kanye Westa a jeho značku Yeezy, která je jednou z nejpopulárnějších a nejúspěšnějších značek obuvi a módy na světě. West se dlouho hádal se společností Adidas o podmínkách jejich partnerství a vyjádřil svou touhu být nezávislým.

Adidas se k tomuto rozhodnutí odvolacího soudu dosud nevyjádřila.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ