Kanye West a Yeezy: Příběh o úspěchu, kontroverzi a nejisté budoucnosti

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Adidas Yeezy je značka, kterou vytvořil hudební umělec Kanye West ve spolupráci s německou sportovní firmou Adidas. Tato značka byla po mnoho let synonymem pro vysoce ceněné, limitované a stylové boty. Nicméně, poslední události znamenají zásadní změnu pro budoucnost značky.

Současný stav Adidas Yeezy

V říjnu minulého roku se Adidas rozhodl ukončit spolupráci s Kanye Westem, nyní známým pod jménem Ye, po řadě antisemitských komentářů, které umělec učinil v rozhovorech a na sociálních médiích. Tento krok zanechal Adidas s hodnotou Yeezy bot v hodnotě €1,2 miliardy. Adidas nyní plánuje prodat některé z těchto bot koncem května, přičemž část výtěžku bude darována organizacím bojujícím proti antisemitismu a rasismu.

Od ukončení partnerství s Kanye Westem se ceny Yeezy bot na sekundárním trhu výrazně zvýšily, některé modely se zdvojnásobily v ceně. Navzdory ukončení spolupráce s Ye, Adidas uvedl, že mohou následovat další uvolnění zásob Yeezy, ale zatím nebyla učiněna žádná rozhodnutí ohledně časování.

Budoucnost značky Adidas Yeezy

Přestože je budoucnost značky Adidas Yeezy nejistá, Adidas stále vlastní práva na designy Yeezy produktů, avšak ne na jméno Yeezy. Je nejasné, zda Ye najde jiného výrobního partnera pro značku Yeezy.

Adidas také pozval další organizace, aby navrhly projekty zaměřené na boj proti diskriminaci a nenávisti prostřednictvím sportu. Tato iniciativa může naznačovat, že Adidas bude pokračovat v podpoře sociálních a humanitárních příčin prostřednictvím svých produktů a značek.

Závěr

Adidas Yeezy prošla obrovským vývojem od svého vzniku až po současný stav. Konec partnerství mezi Adidas a Kanye Westem znamená novou éru pro tuto značku. Přestože je budoucnost značky Adidas Yeezy nejistá, Adidas se zdá být odhodlaný pokračovat v prodeji svých Yeezy produktů a podporovat sociální a humanitární příčiny prostřednictvím svých produktů a značek. Bez ohledu na to, jak se věci vyvíjejí, Yeezy zůstává jednou z nejikoničtějších a nejvíce očekávaných značek obuvi na světě.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ