iPhone 16 Pro: Co víme o novém telefonu od Apple?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Apple ještě neodhalil svůj nový vlajkový model iPhone 16 Pro, ale už se objevily některé zajímavé informace o tom, co by mohl nabídnout. Podle několika zdrojů z řad analytiků, dodavatelů a konceptuálních umělců by iPhone 16 Pro mohl přinést několik významných změn a vylepšení oproti současnému iPhone 15 Pro. V tomto článku se podíváme na některé z nich a ukážeme vám, jak by mohl iPhone 16 Pro vypadat.

Větší displeje

Jednou z nejvýraznějších změn by mělo být zvětšení displejů u obou modelů iPhone 16 Pro. Podle Rosse Younga, CEO společnosti Display Supply Chain Consultants, by iPhone 16 Pro měl mít displej o velikosti 6,3 palce, zatímco iPhone 16 Pro Max by měl mít displej o velikosti 6,9 palce. To by znamenalo, že iPhone 16 Pro by byl o 0,2 palce větší než iPhone 15 Pro, zatímco iPhone 16 Pro Max by byl o 0,2 palce větší než iPhone 15 Pro Max. Zároveň by se měl změnit i poměr stran displejů, aby byly vyšší a užší.

Menší Dynamic Island

Další změnou by mělo být zmenšení výřezu v horní části displeje, který Apple nazývá Dynamic Island. Tento výřez obsahuje senzory pro Face ID, selfie kameru a reproduktor. Podle konceptuálního umělce @concept_central by měl iPhone 16 Pro mít Dynamic Island o 25 % menší než iPhone 15 Pro. To by znamenalo, že by byl méně rušivý a zanechal by více místa pro zobrazení informací na displeji.

Nové tlačítko pro video

iPhone 16 Pro by měl také přinést nové tlačítko pro snímání videa, které by bylo umístěno pod tlačítkem napájení na pravé straně telefonu. Účel tohoto tlačítka není zcela jasný, ale spekuluje se, že by mohlo sloužit jako rychlý spoušť pro video nebo jako tlačítko pro nahrávání prostorového videa pro brýle Vision Pro, které Apple plánuje vypustit v roce 2024. Tlačítko by mohlo mít pevný design, ale zprávy se liší. Kvůli tomuto tlačítku by se muselo přesunout okénko pro mmWave 5G anténu na levou stranu telefonu u amerických modelů.

Vylepšený ultraširokoúhlý objektiv

iPhone 16 Pro by měl také dostat vylepšený ultraširokoúhlý objektiv s rozlišením 48 megapixelů, který by umožňoval pořizovat fotky s více detaily v režimu 0,5×. Tento objektiv by měl být dodáván společností Largan Precision, která je jedním z hlavních dodavatelů optiky pro Apple. Ultraširokoúhlý objektiv by měl také podporovat autofokus a optickou stabilizaci obrazu, což by zlepšilo kvalitu fotek za slabého osvětlení.

Optický zoom 5× pro oba modely

iPhone 16 Pro by měl také zdědit tetraprismový teleobjektiv s optickým zoomem 5×, který je nyní k dispozici pouze u iPhone 15 Pro Max. Tento objektiv využívá speciální čtyřbokou prizmu, která odráží světlo pod úhlem 90 stupňů, aby se zvýšila ohnisková vzdálenost a umožnila větší přiblížení bez ztráty kvality. iPhone 16 Pro Max by měl dostat ještě lepší teleobjektiv, který by mohl nabídnout více než 5× optický zoom. Podrobnosti o tomto objektivu nejsou známy, ale spekuluje se, že by mohl využívat periskopovou technologii, která je běžná u některých konkurenčních telefonů.

Výkonnější a úspornější čip

iPhone 16 Pro by měl také obsahovat nový čip A18 Pro, který by měl být vyroben s druhou generací 3nm procesu společnosti TSMC, známého jako N3E. Tento proces by měl nabídnout lepší výkon a účinnost než současný 5nm proces, který se používá pro čip A15 Pro. Čip A18 Pro by měl také podporovat nové standardy pro bezdrátové připojení, jako je Wi-Fi 7 a 5G Advanced.

Zlepšený termální design a baterie

iPhone 16 Pro by měl také mít nový termální design pro lepší odvádění tepla. Podle uniklé fotografie by měla baterie mít kovový obal, podobně jako u některých modelů Apple Watch. To by mohlo znamenat, že baterie by byla součástí struktury telefonu a pomáhala by chladit čip a další komponenty. Baterie by také měla mít nový konektor, který by mohl zlepšit její účinnost a kapacitu.

Jak by mohl iPhone 16 Pro vypadat

Na základě těchto informací a spekulací jsme vytvořili několik konceptuálních renderů, které ukazují, jak by mohl iPhone 16 Pro vypadat. Tyto rendery jsou založeny na designových informacích z interního zdroje, který hovořil s MacRumors, a na konceptuálních obrazech od @concept_central. Samozřejmě se jedná pouze o naše představy a skutečný vzhled iPhone 16 Pro se může lišit.

Závěr

iPhone 16 Pro by měl být nejlepším smartphonem, který Apple kdy vytvořil. S většími displeji, menším výřezem, novým tlačítkem pro video, vylepšenými fotoaparáty, výkonnějším čipem, lepším termálním designem a baterií by měl nabídnout skvělý zážitek z používání.

Zatímco některé z těchto informací a spekulací jsou více jisté než jiné, všechny naznačují, že Apple má v plánu udělat velký krok vpřed. Budeme sledovat, jak se situace vyvíjí, a těšíme se na oficiální představení iPhone 16 Pro. Doufáme, že se vám tento článek líbil a že jste se dozvěděli něco nového.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ