#InvestorSquad: Poznejte 4 největší finanční mozky současnosti 🤑

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Ahoj všichni! Máme pro vás hot news z finančního světa. Podívejme se na čtyři super-bohaté investory, kteří nejenže vydělávají balíky, ale také nám ukazují, jak toho dosáhnout. Tady je #InvestorSquad!

Warren Buffett – Král investic

Warren Buffett, nebo také „Věstec z Omahy“, je jedním z největších hráčů na poli. Jeho majetek? Neuvěřitelných 113,3 miliardy dolarů k květnu 2023. Jasně, je to jen 6. nejbohatší člověk na světě, ale kdo počítá, že?​ ​Buffett je šéfem Berkshire Hathaway, který spravuje majetek v hodnotě 997,072 miliardy dolarů k březnu 2023​. A teď k těm zábavným faktům: Buffett je známý svým skromným životním stylem – stále žije v domě, který si koupil v roce 1958 za 31 500 dolarů! Rád pije Colu, kterou má jeho společnost Berkshire Hathaway v portfoliu a snídá v McDonalds.

Ray Dalio – Guru hedge fondů

Další na našem seznamu je Ray Dalio, zakladatel největší fondu na světě, Bridgewater Associates. Dalio má na svém kontě pěkných 19,1 miliardy dolarů k květnu 2023​ ​a jeho firma spravuje více než 235 miliard dolarů k roku 2023​​. A co je na Daliovi tak zajímavého? No, jedna z jeho nejznámějších knih, „Principles“, obsahuje všechna pravidla, která používá v práci i v osobním životě. Takže pokud chcete vědět, jak se stát miliardářem, možná byste měli začít číst!

Carl Icahn – Strážce firem

Carl Icahn je další velká ryba v našem #InvestorSquad. S majetkem 10 miliard dolarů k květnu 2023​, Icahn je známý svými agresivními taktikami při převzetí firem. A to není vše – jeho firma, Icahn Enterprises, měla k březnu 2023 celkové aktiva ve výši 26,269 miliardy dolarů​. A teď k tomu zábavnému faktu: víte, že Icahn byl inspirací pro postavu Gordona Gekka ve filmu „Wall Street“? Ano, to je ten typ, který řekl: „Greed, for lack of a better word, is good.“

George Soros – Spekulativní génius

Poslední, ale rozhodně ne nejméně důležitý, je George Soros. Tento maďarsko-americký investor a arcilotr z každé správné konspirační teorie má netto hodnotu 8,5 miliardy dolarů k květnu 2023​​, a jeho firma, Soros Fund Management, spravuje aktiva v hodnotě 2,97 bilionu dolarů k únoru 2023​​. A teď ta zajímavost: Soros je známý jako „Muž, který prolomil Bank of England“, protože v roce 1992 vydělal miliardu dolarů během jediného dne spekulací na britskou libru!

TL;DR

Buffett, Dalio, Icahn a Soros jsou čtyři z největších investorů na planetě. Každý z nich má svůj unikátní styl a přístup k investování, a přitom všichni dosáhli ohromujícího úspěchu. Ale hej, není to jen o tom, kolik mají na bankovním účtu. Je to o tom, co nás naučili o investování, strategii a vytrvalosti.

Takže pokud si myslíte, že finance jsou nudné, možná jste ještě neslyšeli o těchto chlapech. Ať už je váš sen stát se miliardářem, nebo jen chcete lépe spravovat své peníze, tyto ikony mohou být vaším průvodcem. Buďte inspirováni, učte se a kdo ví? Možná jednoho dne budete na našem seznamu nejlepších investorů! 💰🚀

Tajný tip

A teď, když jste se inspirovali těmito ikonami investování, možná si říkáte: „Ok, ale co teď?“ Máme pro vás tajný tip: Přečtěte si náš nový článek: 5 nejlepších způsobů, jak investovat 100 000 Kč. Tento článek vám poskytne konkrétní nápady, jak začít s investováním a jak využít své úspory nejlépe. Takže nečekejte a začněte dnes svou investiční cestu! 💰💰

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ