Horory na Vánoce: 5 TOP filmů, které vás rozesmějí a vyděsí zároveň

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (3 votes)

Vánoce jsou tradičně spojeny s pohodou, klidem a rodinnou atmosférou. Ale co když máte chuť na něco napínavějšího, strašidelnějšího a krvavějšího? Co když se vám už přejedlo z tuctových pohádek, které se opakují každý rok? Pak je pro vás ideální volbou hororový film!

Horory jsou žánrem, který dokáže vyvolat silné emoce, jako je strach, napětí, úzkost, ale i zábavu, smích a adrenalin. Horory vám mohou pomoci uniknout od reality, zapomenout na starosti a problémy a zažít něco nevšedního a nezapomenutelného. Horory vám také mohou poskytnout zajímavá témata k diskuzi s přáteli, rodinou nebo partnerem.

Pokud jste fanouškem hororů, nebo se jimi chcete stát, máme pro vás několik tipů na hororové filmy, které se hodí k vánočnímu období. Některé z nich jsou klasiky, které byste neměli minout, jiné jsou novinky, které vás překvapí a pobaví. Všechny jsou ale zaručeně kvalitní a stojí za shlédnutí.

Braindead

Začneme s filmem, který je uveden v závorce v názvu tohoto článku. Braindead je hororová komedie z roku 1992, kterou natočil slavný režisér Peter Jackson, známý především z trilogie Pán prstenů. Braindead je ale úplně jiný film, který se vyznačuje nesmírnou dávkou černého humoru, absurdity a gore efektů.

Příběh se točí kolem mladého muže jménem Lionel, který žije s přísnou matkou v Novém Zélandu. Lionel se zamiluje do dívky Paquity, ale jeho matka tomu neschvaluje. Jednoho dne je matka pokousána vzácným opicím kryslem, který přivezli z ostrova Skull Island. Od té chvíle se začne měnit v zombie, která nakazí další lidi. Lionel se snaží situaci řešit, ale vše se zvrhne v naprosté jatka.

Braindead je film, který vás rozesměje až k slzám, ale také vás znechutí a zneklidní. Je to jeden z nejkrvavějších filmů všech dob, který nepřestává šokovat a překonávat sám sebe. Je to také film, který má vánoční motiv, protože se odehrává v prosinci a obsahuje několik scén s vánoční výzdobou a hudbou. Pokud máte rádi horory, které jsou zároveň legrační a originální, nenechte si ujít Braindead.

Rare Exports: A Christmas Tale

Pokračujeme s filmem, který je zcela vánoční, ale také zcela nekonvenční. Rare Exports: A Christmas Tale je finský hororový film z roku 2010, který vám ukáže Santa Clause v úplně jiném světle. Zapomeňte na milého a štědrého dědečka, který rozdává dárky hodným dětem. Tady je Santa Clause starodávná a zlá bytost, která trestá a zabíjí zlobivé děti.

Příběh se odehrává na finsko-ruské hranici, kde je objevena zamrzlá hromada, která skrývá tajemství. Skupina vědců a podnikatelů se rozhodne vykopat a prozkoumat, co se pod ní nachází. Mezitím se malý chlapec jménem Pietari začne zajímat o legendy o Santa Clausovi, které čte v knihách. Zjistí, že Santa Clause není ten, za koho ho všichni považují, a že je v nebezpečí. Spolu se svým otcem a dalšími místními obyvateli se musí postavit proti hrozbě, která se probudila z ledu.

Rare Exports: A Christmas Tale je film, který kombinuje horor, dobrodružství, fantasy a komedii. Je to film, který vám nabídne originální a nezapomenutelný zážitek, který vás pobaví, napne a překvapí. Je to film, který vám ukáže, že vánoční pohádky nemusí být vždycky sladké a roztomilé, ale že mohou být také temné a strašidelné. Pokud máte rádi horory, které jsou zároveň kouzelné a nápadité, nenechte si ujít Rare Exports: A Christmas Tale.

Krampus

Zakončíme s filmem, který je také vánoční, ale také velmi strašidelný. Krampus je americký hororový film z roku 2015, který vám představí další legendární postavu, která je spojená s Vánocemi. Krampus je démonický tvor, který je protikladem Santa Clause. Zatímco Santa Clause odměňuje hodné děti, Krampus trestá zlobivé děti a jejich rodiny.

Příběh se točí kolem rodiny, která se sejde na vánoční oslavě. Rodina je plná konfliktů, hádek a neshod. Malý chlapec jménem Max je zklamaný z toho, jak se jeho rodina chová, a ztratí víru v Vánoce. Tím nevědomky vyvolá hněv Krampuse, který se rozhodne navštívit rodinu a přinést jim hrůzu a utrpení. Rodina se musí spojit a bojovat o přežití proti Krampusovi a jeho armádě zrůdných stvoření.

Krampus je film, který vás vyděsí a zneklidní, ale také vás pobaví a poučí. Je to film, který vám připomene, co je skutečný smysl Vánoc, a že byste si měli vážit své rodiny a blízkých. Je to film, který vám ukáže, že vánoční horory nemusí být vždycky legrační a absurdní, ale že mohou být také vážné a děsivé. Pokud máte rádi horory, které jsou zároveň strašidelné a poučné, nenechte si ujít Krampus.

Black Christmas

Pokud máte rádi klasické horory, které vytvářejí napětí a strach pomocí atmosféry, hudby a skvělého herectví, měli byste si určitě pustit Black Christmas. Tento film z roku 1974 je považován za jeden z prvních slasherů, které inspirovaly další filmy tohoto žánru, jako je Halloween nebo Vřískot. Black Christmas je také jedním z prvních hororů, které se odehrávají o Vánocích, a využívá tento kontrast mezi sváteční náladou a brutálními vraždami.

Příběh se točí kolem skupiny dívek z bratrstva, které zůstávají na kolejích během vánočních prázdnin. Dívky začnou dostávat hrozivé a vulgární telefonáty od neznámého volajícího, který se nazývá Billy. Zpočátku si myslí, že jde o nějaký nechutný žert, ale brzy zjistí, že volající je skutečným zabijákem, který se skrývá na půdě jejich domu. Dívky se musí bránit proti psychopatickému útočníkovi, který je chce zabít jednu po druhé.

Black Christmas je film, který vás naprosto pohltí a vyděsí. Je to film, který nepotřebuje spoustu krve, násilí a speciálních efektů, aby vás vystrašil. Je to film, který pracuje s psychologií, nejistotou a nevysvětlitelností. Je to film, který vám nedává žádné odpovědi, ale nechává vás domýšlet si, co se stalo a proč. Je to film, který vám ukáže, že vánoční horory nemusí být vždycky komické a absurdní, ale že mohou být také seriózní a děsivé. Pokud máte rádi horory, které jsou zároveň napínavé a inteligentní, nenechte si ujít Black Christmas.

Gremlins

Pokud máte rádi horory, které jsou zároveň zábavné a originální, měli byste si určitě pustit Gremlins. Tento film z roku 1984 je kultovní klasikou, která kombinuje horor, komedii, fantasy a dobrodružství. Gremlins je také film, který se odehrává o Vánocích, a využívá tento kontrast mezi roztomilými a nebezpečnými stvořeními, která způsobují chaos a zkázu v malém městečku.

Příběh se točí kolem mladého muže jménem Billy, který dostane od svého otce jako vánoční dárek malé, chlupaté stvoření zvané mogwai. Mogwai je velmi přátelský a roztomilý, ale má tři pravidla, která je třeba dodržovat: nesmí se dostat do styku s vodou, nesmí jíst po půlnoci a nesmí být vystaven světlu, zejména slunečnímu. Billy poruší všechna tři pravidla, a tím nechtěně vypustí na město hordu zlomyslných a zlobivých stvoření, která se nazývají gremlins. Billy se musí spojit se svou přítelkyní Kate a dalšími obyvateli města, aby zastavili gremliny, než zničí vše, co jim přijde do cesty.

Gremlins je film, který vás rozesměje až k slzám, ale také vás napne a překvapí. Je to film, který vám nabídne originální a nezapomenutelný zážitek, který vás pobaví, zaujme a nadchne. Je to film, který vám ukáže, že vánoční horory nemusí být vždycky temné a strašidelné, ale že mohou být také veselé a nápadité. Pokud máte rádi horory, které jsou zároveň zábavné a originální, nenechte si ujít Gremlins.

Závěr

Vánoce jsou časem, kdy si můžete užít spoustu zábavy, radosti a pohody. Ale také časem, kdy si můžete dopřát něco napínavějšího, strašidelnějšího a krvavějšího. V tomto článku jsme vám doporučili tři hororové filmy, které se hodí k vánočnímu období: Braindead, Rare Exports: A Christmas Tale, Black Christmas, Gremlins a Krampus. Všechny tyto filmy vám nabídnou originální a nezapomenutelný zážitek, který vás pobaví, napne a překvapí. Všechny tyto filmy vám také ukážou, že vánoční horory nemusí být vždycky sladké a roztomilé, ale že mohou být také temné a strašidelné.

Pokud jste si ještě neviděli tyto filmy, neváhejte a pusťte si je. Uvidíte, že se vám budou líbit a že vám zpříjemní vánoční čas. Pokud jste si je už viděli, můžete si je zopakovat, nebo si vybrat z dalších hororových filmů, které jsou spojené s Vánocemi. Některé z nich jsou: Silent Night, Deadly Night, The Nightmare Before Christmas, The Gingerdead Man, Jack Frost, Santa’s Slay, P2, Better Watch Out, Anna and the Apocalypse, The Lodge a další.

Ať už si vyberete jakýkoli hororový film, nezapomeňte si ho užít a bavit se. A hlavně, nezapomeňte si vážit své rodiny a blízkých, kteří jsou s vámi. Vánoce jsou časem lásky, míru a štěstí. A také časem, kdy si můžete dopřát něco napínavějšího, strašidelnějšího a krvavějšího. Přejeme vám krásné a hororové Vánoce! 🎄🎁🎅👻🩸

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ