Historie legendy: sneakers Nike Air Max

Sdílej kvalitu, ať se to dozví i tvoje babička:
5/5 - (2 votes)

Každý pořádný fanoušek tenisek určitě zná model Nike Air Max. Ti zasvěcenější by jistě dokázali odpovědět i na otázku, který model oblíbených Air Maxek byl úplně první. Jenže naprostá většina z nich by na to určitě odpověděla špatně! Kdo by si myslel, že vůbec první byla bota Nike Air Max One z roku 1987, hodně by se pletl. Jednalo se o pouze první skutečně vydaný model, ovšem před ním ještě bylo několik konceptů.

Vysoká bota se vzduchovou bublinou v patě

Po téměř třiceti letech od vydání modelu One se vývojáři Nike rozhodli odtajnit nikdy nepředstavený design, který byl původním návrhem Mika Parkera a Tinkera Hatfielda. Tento model pak ukázali veřejnosti a začal se prodávat pod prozaickým názvem Air Max Zero. Sám Nike označuje tuto botu jako „The one before the 1,“ tedy ta, která byla před jedničkou.

Na rozdíl od klasické boty Air Max tu vidíme některé rozdíly, celá bota je například mnohem vyšší. Zůstává ale koncept viditelné vzduchové bubliny v oblasti paty, která z řady Air Max udělala nepřekonatelnou designovou i funkční legendu.

O co se vlastně jedná? Systém vzduchové bubliny použité v patě je známý už od konce sedmdesátých let. Původní koncept Nike Air však nebyl viditelný, byl schován pod běžnou krycí vrstvou. Funguje na principu vzduchového polštáře, který je naplněn stlačeným vzduchem. To poskytuje přirozené odtlumení každého nárazu. S příchodem modelu Air Max se tato bublina zviditelnila a začala se používat nejen u sportovní obuvi. Potenciál netradičního designového prvku brzy objevila i streetová kultura tehdejších „sneakerheads“, tedy fanoušků tenisek, a udělala si z těchto bot kult.

Chcete i vy objevit a pocítit na vlastní kůži kořeny legendy? Máte šanci, Air Max Zero jsou stále v prodeji hned v několika barevných provedeních. Kromě již zmíněné bubliny nabízí tradičně prodyšný svršek z lehké síťoviny a odolnou gumovou podrážku, která nabídne slušnou úroveň přilnavosti.

[inbound_button font_size=“30″ color=“#0ce916″ text_color=“#ffffff“ icon=“check-circle“ url=“https://sneakerstenisky.cz/panske-boty-nike“ width=““ target=“_self“]Objednat[/inbound_button]

Nejoblíbenější značky

Sdílej kvalitu, ať se to dozví i tvoje babička:

Okomentovat článek