Google Pixel 9: Nové AI funkce a rebranding na Google AI

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Google připravuje uvedení nové řady telefonů Pixel 9, která přinese několik revolučních funkcí v oblasti umělé inteligence (AI). Společnost se rozhodla sjednotit své AI nástroje pod nový název „Google AI“, což zlepší konzistenci a robustnost těchto technologií v porovnání s konkurencí jako je Samsung Galaxy AI a Apple Intelligence.

Google AI: Sjednocení AI nástrojů

Google plánuje pod značku Google AI sjednotit všechny své stávající i nové AI funkce. Hlavními novinkami, které budou součástí Google AI, jsou:

  1. Gemini: Tato funkce zůstane ve stejné podobě, jakou známe dosud. Gemini představuje základní kámen pro mnoho AI aplikací od Google.
  2. Circle to Search: Tato funkce, známá také jako „Vyhledej zakroužkováním“, umožňuje uživatelům vyhledávat informace pouhým zakroužkováním textu nebo objektu na obrazovce. Tato funkce je již nyní dostupná na telefonech Pixel a některých modelech Samsung.

Nové AI funkce pro Pixel 9

Google přidá do své nové řady Pixel 9 tři nové AI funkce, které posunou možnosti mobilních zařízení na novou úroveň:

  1. Add Me: Vylepšená verze funkce Best Take, která umožňuje změnit výrazy osob na fotografiích pomocí kombinace různých snímků. Tato funkce dokáže dokonce přidat osoby, které na původním snímku nebyly.
  2. Studio: Kreativní nástroj podobný Apple Image Playground, který umožňuje vytvářet obrázky, upravovat fotografie a možná i vytvářet videa pomocí umělé inteligence.
  3. Pixel Screenshots: Tato funkce umožňuje extrahovat informace ze screenshotů obrazovky. Připomíná funkci Recall od Microsoft Copilot, avšak s důrazem na soukromí uživatelů – Google bude pracovat pouze s pořízenými screenshoty.

Inspirace u konkurence

Některé z těchto nových funkcí Google AI se inspirovaly u konkurence. Funkce Add Me a Studio mají své kořeny v podobných nástrojích od Apple a Microsoftu, přičemž Google se snaží nabídnout své vlastní inovativní řešení. Funkce Pixel Screenshots pak zajišťuje, že Google AI bude schopna nabídnout relevantní informace a vylepšení pro uživatele bez narušení jejich soukromí.

Budoucnost mobilní AI

Připravovaná řada Pixel 9 od Google s novými funkcemi Google AI přichází v době, kdy se mobilní umělá inteligence stává stále důležitější součástí uživatelských zážitků. Ještě před Googlem plánuje Samsung uvedení nových AI funkcí společně s řadou skládacích telefonů 10. července. Září pak přinese veletrh IFA v Berlíně, kde se očekávají další inovace v oblasti mobilního hardwaru a softwaru.

Závěr

Google Pixel 9 přináší nové funkce umělé inteligence, které sjednotí pod názvem Google AI. S novými nástroji jako Add Me, Studio a Pixel Screenshots se Google snaží nabídnout uživatelům ještě lepší zážitek a konkurovat ostatním technologickým gigantům. Sledujte, jak se bude AI technologie vyvíjet v následujících měsících a co dalšího nám přinesou nejnovější mobilní zařízení.


Pro další informace a novinky sledujte náš magazín, kde přinášíme nejaktuálnější zprávy ze světa technologií a umělé inteligence.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ