Esportové sázky v ČR: Které sázkové kanceláře nabízejí nejlepší kurzy?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Esport, neboli elektronický sport, je fenomén, který v posledních letech zaznamenává obrovský rozmach. Jedná se o soutěžení hráčů ve videohrách na profesionální úrovni, které přitahuje pozornost milionů fanoušků po celém světě. Esport je také zajímavý pro sázkaře, kteří mohou vsadit na výsledek zápasů, turnajů nebo jednotlivých herních událostí.

V tomto článku se podíváme na to, jak sázet na esport v České republice, které hry jsou nejpopulárnější, kolik se ročně v esportu prosází a které sázkové kanceláře nabízejí sázky na esport.

Nejpopulárnější hry pro sázení v České republice

Podle statistik z roku 2020 byly nejpopulárnějšími hrami pro sázení v České republice Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), League of Legends (LoL) a Dota 2. Tyto hry patří mezi tzv. multiplayer online battle arena (MOBA) nebo first-person shooter (FPS) žánry, které jsou charakteristické týmovou spoluprací, strategií a rychlou akcí. CS:GO je střílečka, ve které dva pětičlenné týmy bojují proti sobě jako teroristé nebo protiteroristé. LoL a Dota 2 jsou MOBA hry, ve kterých dva pětičlenné týmy soupeří o zničení nepřátelské základny pomocí různých hrdinů s unikátními schopnostmi. Tyto hry jsou velmi atraktivní pro diváky i sázkaře, protože nabízejí napínavé souboje, nečekané obraty a mnoho proměnných faktorů.

Kolik se ročně v esportu prosází

Esport je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů trhu s online sázením. Podle odhadů analytické společnosti Newzoo dosáhl celosvětový objem esportových sázek v roce 2020 více než 14 miliard dolarů, což je o 12 % více než v roce 2019. V České republice se podle studie společnosti H2 Gambling Capital prosázelo v roce 2020 na esport asi 1,4 miliardy korun, což je o 40 % více než v roce 2019. Tento nárůst je dán zejména pandemií Covid-19, která omezila možnosti sázení na tradiční sporty a zvýšila zájem o online zábavu.

Které sázkovky v Česku přijímají sázky na esport

V České republice mohou působit pouze ty sázkové kanceláře, které mají licenci od Ministerstva financí. To znamená, že sázkaři mají jistotu, že jde o legální a bezpečné provozovatele, kteří jim vyplatí výhry a dodržují pravidla hazardního zákona. Mezi licencovanými sázkovými kancelářemi, které nabízejí sázky na esport, patří například Tipsport, Fortuna, Chance, SynotTip, Sazkabet nebo Betano. Tyto sázkovky umožňují sázet na esport jak online, tak na kamenných pobočkách, a nabízejí různé bonusy a akce pro nové i stávající zákazníky.

Na co všechno lze vsadit

Typy sázek na esport se liší podle nabídky sázkové kanceláře a podle hrané hry. Obecně lze rozlišit následující typy sázek:

  • Sázka na vítěze: Jedná se o nejjednodušší a nejčastější typ sázky, kdy sázíte na to, který tým nebo hráč vyhraje zápas, mapu, turnaj nebo ligu.
  • Sázka na handicap: Jedná se o typ sázky, kdy je jednomu týmu nebo hráči přidělen určitý počet bodů navíc nebo navíc, aby se vyrovnaly šance obou stran. Například v CS:GO může být handicap -1,5/+1,5 mapy, což znamená, že favorit musí vyhrát o dvě mapy více nebo outsider prohrát o dvě mapy méně, aby sázka byla úspěšná.
  • Sázka na počet: Jedná se o typ sázky, kdy sázíte na to, kolik se stane určitých událostí v zápase, mapě nebo kole. Například v CS:GO můžete sázet na počet vyhraných kol, počet zabití, počet bomb položených nebo zneškodněných atd.
  • Sázka na speciální události: Jedná se o typ sázky, kdy sázíte na to, zda se stane nějaká konkrétní událost v zápase, mapě nebo kole. Například v CS:GO můžete sázet na to, zda dojde k zabití nožem, granátem, hlavou (headshot) nebo přes zeď (wallbang), zda dojde k zabití celého týmu (ace) nebo k obrácení nepříznivé situace (clutch) atd.
Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ