CS:GO: Kdo dominuje globální scéně?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) je jednou z nejpopulárnějších a nejsledovanějších her na e-sportové scéně. V této hře se utkávají dva pětičlenné týmy – teroristé a protiteroristé – na různých mapách a s různými zbraněmi. Cílem hry je splnit určitý úkol (například položit nebo zneškodnit bombu) nebo zabít všechny protivníky.

V tomto článku se podíváme na některé z nejlepších týmů světa, kteří se pravidelně účastní prestižních turnajů a bojují o milionové prizepoole. Také se dozvíme něco o jejich historii, složení a úspěších.

Natus Vincere

Natus Vincere (z latiny “narodit se k vítězství”) je ukrajinská e-sportová organizace, která byla založena v roce 2009. Její CS:GO sekce je jednou z nejsilnějších na světě a v současnosti je na prvním místě žebříčku HLTV. Tým se skládá z pěti hráčů:

 • Oleksandr “s1mple” Kostyliev – považován za jednoho z nejlepších hráčů v historii CS:GO, je schopný hrát s jakoukoli zbraní a dominovat na každé pozici. Je známý svou agresivitou, rychlostí a přesností.
 • Denis “electronic” Sharipov – druhý nejlepší hráč týmu, který je také velmi univerzální a konzistentní. Je schopný hrát jak na riflu, tak na AWP a podporovat své spoluhráče.
 • Ilya “Perfecto” Zalutskiy – hlavní support hráč týmu, který se stará o utility, bombu a clutch situace. Je také schopný překvapit protivníky svou agresivitou a aimem.
 • Valeriy “B1T” Vakhovskiy – mladý talent, který se připojil k týmu v roce 2020 jako šestý hráč. Od roku 2021 hraje jako plnohodnotný člen týmu na některých mapách. Je známý svou agilitou, reflexy a schopností vyhrát důležité duely.
 • Kirill “Boombl4” Mikhailov – kapitán a hlavní entry fragger týmu, který se snaží otevřít bombová místa pro svůj tým. Je také schopný hrát jako lurker a využít své herní inteligence.

Natus Vincere má za sebou mnoho úspěchů na mezinárodní scéně, mezi které patří například vítězství na turnajích Intel Grand Slam Season 3, IEM Katowice 2020, BLAST Premier: Global Final 2020, IEM Cologne 2021 a PGL Major Antwerp 2022.

Gambit Esports

Gambit Esports je ruská e-sportová organizace, která byla založena v roce 2013. Její Counter-Strike: Global Offensive sekce je jednou z nejlepších na světě a v současnosti je na druhém místě žebříčku HLT. Tým se skládá z pěti hráčů:

 • Dmitry “sh1ro” Sokolov – hlavní sniper týmu, který je známý svou klidností, přesností a schopností vyhrát clutch situace. Je považován za jednoho z nejlepších AWP hráčů na světě.
 • Sergey “Ax1Le” Rykhtorov – hlavní rifler týmu, který je schopný hrát na jakékoli pozici a mapě. Je známý svou konzistencí, aimem a multifraggingem.
 • Abay “Hobbit” Khasenov – kapitán a veterán týmu, který má za sebou bohatou kariéru v CS:GO. Je schopný hrát jak na riflu, tak na AWP a podporovat své spoluhráče. Je také schopný převzít vedení v důležitých momentech hry.
 • Timofey “interz” Yakushin – support hráč týmu, který se stará o utility, bombu a clutch situace. Je také schopný překvapit protivníky svou agresivitou a aimem.
 • Vladislav “nafany” Gorshkov – entry fragger a sekundární kapitán týmu, který se snaží otevřít bombová místa pro svůj tým. Je také schopný hrát jako lurker a využít své herní inteligence.

Gambit Esports má za sebou mnoho úspěchů na mezinárodní scéně, mezi které patří například vítězství na turnajích IEM Katowice 2021, BLAST Premier: Spring Finals 2021, IEM Summer 2021 a ESL Pro League Season 14.

Astralis

Astralis je dánská e-sportová organizace, která byla založena v roce 2016. Její CS:GO sekce je jednou z nejúspěšnějších v historii hry a v současnosti je na čtvrtém místě žebříčku HLTV. Tím se skládá z pěti hráčů:

 • Nicolai “device” Reedtz – hlavní sniper týmu, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů v historii CS:GO. Je schopný hrát s jakoukoli zbraní a dominovat na každé pozici. Je známý svou konzistencí, přesností a klidností.
 • Peter “dupreeh” Rasmussen – hlavní rifler týmu, který je schopný hrát na jakékoli pozici a mapě. Je známý svou agilitou, aimem a multifraggingem.
 • Emil “Magisk” Reif – kapitán a veterán týmu, který má za sebou bohatou kariéru v CS:GO. Je schopný hrát jak na riflu, tak na AWP a podporovat své spoluhráče. Je také schopný převzít vedení v důležitých momentech hry.
 • Andreas “Xyp9x” Højsleth – support hráč týmu, který se stará o utility, bombu a clutch situace. Je znám jako „clutch minister“ pro svou schopnost vyhrát zdánlivě nemožné situace.
 • Philip “Lucky” Ewald – mladší talentovaný hráč, který má budoucnost teprve před sebou.

Team Vitality

Team Vitality je francouzská e-sportová organizace, která byla založena v roce 2013. Její CS:GO sekce je jednou z nejlepších na světě a v současnosti je na třetím místě žebříčku HLTV. Tým se skládá z pěti hráčů:

 • Mathieu “ZywOo” Herbaut – hlavní sniper týmu, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů v historii CS:GO. Je schopný hrát s jakoukoli zbraní a dominovat na každé pozici. Je známý svou agresivitou, rychlostí a přesností.
 • Dan “apEX” Madesclaire – kapitán a veterán týmu, který má za sebou bohatou kariéru v CS:GO. Je schopný hrát jak na riflu, tak na AWP a podporovat své spoluhráče. Je také schopný převzít vedení v důležitých momentech hry.
 • Kévin “misutaaa” Rabier – mladý talent, který se připojil k týmu v roce 2020. Je schopný hrát na jakékoli pozici a mapě. Je známý svou agilitou, aimem a multifraggingem.
 • Jayson “Kyojin” Nguyen Van – mladší talentovaných hráčů , který se připojil k týmu v roce 2021. Je schopný hrát na jakékoli pozici a mapě. Je známý svou agilitou, aimem a multifraggingem.
 • Cédric “RpK” Guipouy – support hráč týmu, který se stará o utility, bombu a clutch situace. Je znám jako „The Tank“ pro svou schopnost přežít a zabít protivníky.

Team Vitality má za sebou mnoho úspěchů na mezinárodní scéně, mezi které patří například vítězství na turnajích BLAST Premier: Fall Finals 2020, IEM Beijing-Haidian 2020 Europe a BLAST Premier: Spring Groups 2021.

Další vynikající týmy

Kromě těchto tří týmů existuje mnoho dalších vynikajících týmů, kteří si zaslouží zmínku. Mezi ně patří například:

 • Heroic – dánský tým, který je na pátém místě žebříčku HLTV a který má za sebou vítězství na turnajích ESL Pro League Season 13 a DreamHack Open Fall 2020.
 • G2 Esports – mezinárodní tým, který je na šestém místě žebříčku HLTV a který má za sebou druhá místa na turnajích IEM Katowice 2021 a BLAST Premier: Spring Finals 2021.
 • Virtus.pro – ruský tým, který je na sedmém místě žebříčku HLTV a který má za sebou vítězství na turnaji cs_summit 7.
 • BIG – německý tým, který je na osmém místě žebříčku HLTV a který má za sebou vítězství na turnajích DreamHack Open Summer 2020 Europe a DreamHack Open January 2021 Europe.

Závěr

V tomto článku jsme se podívali na některé z nejlepších counter-strikových týmů světa, kteří se pravidelně účastní prestižních turnajů a bojují o milionové prizepoole. Také jsme se dozvěděli něco o jejich historii, složení a úspěších. Doufáme, že jste si článek užili a že jste se něco nového naučili o této fascinující hře.

Pokud máte zájem sledovat tyto týmy naživo, doporučujeme vám navštívit web PlayArena.cz, kde najdete aktuální novinky, programy a výsledky e-sportových turnajů v CS:GO. Také si můžete zkusit sami zahrát CS:GO a porovnat své dovednosti s ostatními hráči.

Děkujeme za vaši pozornost a přejeme vám hodně zábavy s CS:GO!

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ