Boty Saucony – to jsou specialisté na běh

Sdílejte článek:
5/5 - (2 votes)

Běžecké boty, to rozhodně nejsou jen profláknuté značky, jako je Nike, Adidas, Puma či třeba Salomon. Seznamte se s americkou značkou Saucony, které je doslova specialistou na běžeckou obuv – trailovou, silniční i závodní.

Jak vybrat správné běžecké boty?

Mluvit o tom, že by nám běžecké boty měly dobře sednout nejen velikostí, ale i anatomicky, je docela zbytečné. Ví to každý z vlastní zkušenosti. Co však často opomíjíme, je správný výběr běžeckých bot podle toho, na jakém terénu je budeme používat.

Trailové běžecké boty

Jestliže se chystáme běhat především v terénu, na nezpevněných polních a lesních cestách, nebo po loukách, potřebujeme trailové běžecké boty. Někdy se nazývají i cross boty a jsou určeny do terénu. Mohou a nemusí být s membránou. Je na vás, jestli plánujete běhat za každého počasí či v ranní rose a potřebujete tedy voděodolné boty, či nikoliv. Trailové boty mají pro terén přizpůsobenou podrážku, nepotřebují však takové tlumení jako silniční běžecké boty a mívají odolný svršek, který vydrží i v divočejším terénu.

Silniční běžecké boty

Od trailových se silniční běžecké boty liší především podrážkou a strukturou výběžků na podrážce. Bývá hladká, je odolná tvrdým povrchům, ale současně by měla být odpruženou, aby eliminovala negativní vliv tvrdého povrchu na naše klouby a svaly. Hodí se na beton, asfalt, ale též na tartan.

Závodní běžecké boty

Jedná se jak o závodní trailové, tak závodní silniční běžecké boty. Mohou se lišit podle toho, jestli jsou určené na kratší, či dlouhé trasy. Hodí se pro trénink i závodění. Obvykle jsou z kvalitních trvanlivých materiálů, vhodných pro mnoho naběhaných tréninkových kilometrů.

Proč si vybrat běžecké boty Saucony?

Značka Saucony je specialistou na běžeckou obuv pro muže, ženy i děti. Vedle bot nabízí i další běžecké doplňky. Boty navrhuje a vyrábí pro trail, pro silniční běh, ale i závodní. Nechybí ani nadměrná běžecká obuv či různé speciály. Třeba boty s vysokým tlumením či zimní běžecká obuv.

Běžecké boty Saucony se nabízí v několika řadách: Endorphin, Freedom, Guide, Ride, Kinvara, Mad River, Peregrine, Triumph a Xodus. Doplňují je vycházkové boty Jazz Originals. Každá z těchto řad umí nabídnout jiné benefity a má své příznivce. Pojďme se na některé zajímavé kousky podívat.

Lákají vás maratony a půlmaratony? Pro tento účel byly navrženy boty Saucony Endorphin Pro. Hodí se na tvrdé povrchy. Saucony Freedom je vylepšená bota na silnici, ale váš výkon zvýší i na běžeckém pásu. Bota nohu skvěle obepne, ale současně jí nabídne ideální klima. Řada Saucony Guide sází na vysokou stabilitu nohy a odpružení. Opět jde o silniční běžeckou obuv.

Hledáte perfektní boty na zimu, do deště a vlastně do jakéhokoliv počasí? Pro tato dobrodružství má Saucony připravenou řadu trialových běžeckých bot Saucony Peregrine. Velkým hitem jsou dámské Saucony Peregrine 10. Jde o trialovou botu s perfektním tlumením do kopce i z kopce. Je dokonale přilnavá, speciálně vyztužená, s dynamickou ochranou a technologií FORMFIT. Jedná se o speciální vyztužení, které chrání při běhu a botu drží pevně na noze i v nerovném terénu. Bota je prodyšná a hodí se nejen pro běh, ale i na turistiku.

Popisek k obrázku: Trailové běžecké boty Saucony Peregrine 10 se hodí pro dobrodruhy, kteří zdolávají nepřístupné terény při běhu i turistice. Nabízí perfektní tlumení při běhu do kopce i z kopce.

(PR)

Sdílejte článek:

Okomentovat článek