Baseballista Shohei Ohtani podepsal nejlukrativnější smlouvu v historii sportu

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Shohei Ohtani, japonský baseballista podepsal s Los Angeles Dodgers novou smlouvu, která mu zajistí nejvyšší plat v historii Major League Baseball (MLB). Ohtani, který je známý jako “dvoucestný hráč”, protože dokáže excelovat jak jako nadhazovač, tak jako pálkař, se dohodl na smlouvě na 10 let za 700 milionů dolarů.

Tím překonal předchozí rekord, který držel Mike Trout, jeho bývalý spoluhráč z Angels, který v roce 2019 podepsal smlouvu na 12 let za 426,5 milionu dolarů.

Kdo jsou Los Angeles Dodgers?

Los Angeles Dodgers je jeden z nejstarších a nejslavnějších baseballových týmů v USA. Byl založen v roce 1883 v Brooklynu, kde hrál pod různými názvy, jako byli Brooklyn Dodgers, Brooklyn Robins nebo Brooklyn Superbas. V roce 1958 se přestěhoval do Los Angeles, kde hraje dodnes.

Dodgers mají 25 titulů v Národní lize, 7 titulů ve Světové sérii a 37 účastí v play-off. Mezi jejich nejznámější hráče patří Jackie Robinson, Sandy Koufax, Don Drysdale, Tommy Lasorda, Kirk Gibson, Clayton Kershaw nebo Cody Bellinger.

Ohtaniho úspěchy v MLB

Ohtani přišel do MLB v roce 2018, když podepsal smlouvu s Angels jako mezinárodní volný hráč. Předtím hrál šest let za japonský tým Hokkaido Nippon-Ham Fighters, kde získal pověst jednoho z nejlepších hráčů na světě. V MLB se Ohtani rychle proslavil jako unikátní talent, který dokázal kombinovat výkony na pálce i v poli.

V roce 2018 získal cenu pro nováčka roku v Americké lize, když zaznamenal 22 homerunů, 61 bodů a průměr 0,285 jako pálkař, a 4 výhry, 2,86 ERA a 63 strikeoutů jako nadhazovač. V roce 2021 dosáhl Ohtani ještě lepších výsledků, když se stal prvním hráčem v historii MLB, který byl vybrán do All-Star Game jako nadhazovač i jako pálkař.

V sezóně 2021 zaznamenal 46 homerunů, 100 bodů a průměr 0,257 jako pálkař, a 9 výher, 3,18 ERA a 156 strikeoutů jako nadhazovač. Díky těmto výkonům je Ohtani považován za hlavního favorita na zisk ceny pro nejužitečnějšího hráče (MVP) v Americké lize.

Ohtaniho dopad na baseball a japonskou kulturu

Ohtani je nejen vynikajícím sportovcem, ale také inspirací pro mnoho lidí v Japonsku i v USA. Jeho schopnost hrát na dvou pozicích, které jsou obvykle považovány za neslučitelné, je považována za revoluční a přináší nový rozměr do hry. Ohtani je také symbolem kulturního mostu mezi Japonskem a USA, kde je baseball velmi populární.

Ohtani se snaží zlepšovat svou angličtinu a komunikovat s fanoušky a médii v obou zemích. Jeho popularita je obrovská, což se projevuje v prodeji jeho dresů, lístků na jeho zápasy a sledovanosti jeho vystoupení v televizi a na internetu. Ohtani je také velkorysý a zapojuje se do charitativních aktivit, jako je podpora dětí postižených zemětřesením a cunami v Japonsku v roce 2011.

Předchozí nejlepší sportovní kontrakty historie

  • Patrick Mahomes – americký fotbalista, který hraje za tým Kansas City Chiefs, podepsal v roce 2020 smlouvu na 10 let za 503 milionů dolarů, což je největší smlouva v historii profesionálního sportu.
  • Lionel Messi – argentinský fotbalista, který hraje za tým Paris Saint-Germain, podepsal v roce 2021 smlouvu na dva roky s možností prodloužení o další rok, která mu zajistí roční plat 41 milionů eur a bonus 30 milionů eur za podpis, což je největší smlouva v historii fotbalu.
  • Mike Trout – americký baseballista, který hraje za tým Los Angeles Angels, podepsal v roce 2019 smlouvu na 12 let za 426,5 milionu dolarů, což je největší smlouva v historii Major League Baseball (MLB).
  • Giannis Antetokounmpo – řecký basketbalista, který hraje za tým Milwaukee Bucks, podepsal v roce 2020 smlouvu na pět let za 228 milionů dolarů, což je největší smlouva v historii National Basketball Association (NBA).
  • Lewis Hamilton – britský automobilový závodník, který jezdí za tým Mercedes, podepsal v roce 2021 smlouvu na jeden rok za 40 milionů liber, což je největší smlouva v historii Formule 1.

Závěr

Shohei Ohtani je jedním z nejvýjimečnějších a nejúspěšnějších baseballistů současnosti. Jeho nová smlouva s Los Angeles Dodgers je odměnou za jeho výkony a uznáním jeho hodnoty pro tým i pro sport. Ohtani je také vzorem pro mnoho mladých hráčů a fanoušků, kteří obdivují jeho talent, pracovitost a skromnost. Ohtani je bezpochyby hvězdou, která září na obou stranách Pacifiku.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ