Apple iPhone SE 4: Co víme o novém levném iPhonu?

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Apple iPhone SE 4 by mohl být dalším modelem v řadě levných iPhonů, které nabízejí vysoký výkon za přijatelnou cenu. Podle některých zdrojů by se mohl tento telefon objevit na trhu už v roce 2025, a to s designem podobným iPhonu 14, OLED displejem, Face ID a podporou 5G.

V tomto článku se podíváme na to, co o tomto telefonu víme a co od něj můžeme očekávat.

Design a displej

Podle některých uniklých CAD renderů, které zveřejnil Ian Zelbo na Twitteru, by iPhone SE 4 mohl mít design velmi podobný iPhonu 14, který byl představen v září 2023. To znamená, že by měl hranatý rám z nerezové oceli, skleněnou zadní stranu a malý výřez v horní části displeje pro Face ID. Tím by se lišil od současného iPhone SE, který má zaoblený rám z hliníku, plastovou zadní stranu a Touch ID v domovském tlačítku.

Displej by měl být podle zdrojů 6,1palcový s OLED technologií, která nabízí lepší kontrast a barvy než LCD. Rozlišení by mělo být 2532 x 1170 pixelů, což odpovídá 460 ppi. Obnovovací frekvence by měla být 60 Hz, což je standardní hodnota pro iPhony. Někteří uživatelé by možná ocenili vyšší obnovovací frekvenci, která zlepšuje plynulost a odezvu, ale to by zřejmě zvyšovalo cenu a snižovalo výdrž baterie.

Výkon a baterie

Jednou z hlavních předností iPhone SE je jeho vysoký výkon, který je dán tím, že používá stejný procesor jako vlajkové modely. To by mělo platit i pro iPhone SE 4, který by měl být vybaven čipem A17 nebo A18, který by měl být ještě výkonnější a úspornější než současný A15. Tento čip by měl také podporovat 5G síť, která nabízí rychlejší a stabilnější připojení než 4G.

Baterie by měla mít podle obrázku kapacitu 3 279 mAh, což je více než u současného iPhone SE, který má 1 821 mAh. To by mělo zajistit lepší výdrž na jedno nabití, zvláště s ohledem na úspornější čip a displej. Nabíjení by mělo být možné pomocí USB-C portu, který by nahradil Lightning port, který je typický pro iPhony. USB-C je univerzálnější a rychlejší standard, který je kompatibilní s mnoha dalšími zařízeními. Nabíjení by mělo být také možné bezdrátově pomocí Qi standardu.

Fotoaparát a další funkce

iPhone SE 4 by měl mít na zadní straně jeden fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů, který by měl být stejný jako hlavní fotoaparát iPhonu 15. To by znamenalo, že by měl nabídnout vynikající kvalitu fotografií a videí za různých světelných podmínek, včetně nočního režimu, portrétního režimu a optické stabilizace obrazu. Na přední straně by měl být fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů, který by měl umožnit pořizovat selfie a videohovory.

Další funkce, které by měl iPhone SE 4 nabídnout, jsou Face ID, které by mělo sloužit k odemykání telefonu a autorizaci plateb pomocí obličeje, a Action button, které by mělo nahradit tichý režim a sloužit k rychlému spuštění různých akcí. iPhone SE 4 by měl také podporovat bezdrátová sluchátka AirPods a Apple Watch, které jsou populární doplňky pro uživatele iPhonů.

Cena a dostupnost

iPhone SE 4 by se měl podle některých zdrojů objevit na trhu v první polovině roku 2025, což by znamenalo, že by byl představen společně s iPhonem 16 nebo krátce po něm. Cena by měla být podobná jako u současného iPhone SE, který se prodává za 11 990 Kč za 64 GB verzi, 13 490 Kč za 128 GB verzi a 15 990 Kč za 256 GB verzi. To by znamenalo, že by iPhone SE 4 byl jedním z nejlevnějších iPhonů na trhu, ale zároveň by nabízel vysoký výkon a moderní design.

Závěr

iPhone SE 4 by mohl být zajímavou volbou pro ty, kteří chtějí mít iPhone, ale nechtějí za něj utratit příliš mnoho peněz. S designem podobným iPhonu 14, OLED displejem, Face ID, čipem A17 nebo A18, podporou 5G a 48megapixelovým fotoaparátem by mohl konkurovat i dražším modelům. Otázkou je, zda se tyto spekulace potvrdí a kdy se tento telefon objeví na trhu. Budeme vás informovat o dalších novinkách a uniklých informacích o iPhone SE 4.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ