Co je Supreme? (Profil značky)

Sdílej článek:

Jedná se o ikonickou a dnes asi nejvíce HYPE oděvní značku založenou v roce 1994 v New Yorku chlápkem jménem James Jebbia. Značka Supreme se zaměřuje na prodej limitovaných edic tenisek, oblečení, ale i různých módních doplňků včetně dosti bizarních – Supreme cihla, Supreme Hot Wheels autíčka, stany, čínské jídelní hůlky, páčidla, metry, čluny, kladiva, kalkulačky, spacáky, videoherní automat apod. Primárně se jedná o prodejce skejtového oblečení, ale dnes se ze Supreme stala globální popkulturní ikona a luxusní brand, který vydává kolaborace s dalšími ikonami luxusu a módního průmyslu jako jsou Levi’s, Clarks, Timberland, Louis Vuitton, Vans, Playboy, Hanes, Nike, Comme des Garçons nebo Stone Island. Díky obrovskému hypu kolem značky jsou všechny kolekce ihned vyprodány a stávají se velmi ceněným zbožím na resell trhu, kde se prodávají i za několikanásobky maloobchodní ceny.

Typické a velmi známé logo značky je tvořeno bílým nápisem Supreme napsáno fontem Futura Heavy Oblique na červeném pozadí obdelníkovitého tvaru. Je často označováno jako „Box logo“, kvůli obdelníkovému tvaru. Logo se inspiruje propagandistickým uměním americké kreslířky a kolážistky Barbary Krueger.

První obchod se otevřel roku 1994 v New Yorku na Lafayette street. Supreme vymysleli koncept, kdy byly stojany s oblečením umístěny po obvodu obchodu, tudíž uprostřed vznikl velký prostor, kde se zákazníci mohli velmi dobře pohybovat i se skejtem v podpaží či batohem na zádech. Další obchody následovaly v tomto pořadí:

  • 2004 – Los Angeles
  • 2011 – Londýn
  • 2016 – Paříž
  • Tokio – v Tokiu se nachází 3 obchody
  • Nagoya
  • Osaka
  • Fukuoka
  • 2017 – New York (čtvrť Williamsburg)

Profil značky Supreme

Založeno: 1994
Zakladatel: James Jebbia
Sídlo: New York, NY, USA
Web: supremenewyork.com
Současný vlastník: Carlyle Group

Nejpopulárnější značky

Slevové kupóny na Footshop.cz (aktualizováno dnes)

SLEVA 5% (Aktuální)
Kupón

Aktuální slevový kód se slevou 5% na Footshop.cz. Kód stačí zadat během procesu objednávky. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less
Doprava ZDARMA
Kupón

Dopravu ZDARMA získáte při každé objednávce v hodnotě přesahující 2 500 Kč. K dopravě lze využít přepravce GLS či Českou poštu.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Adidas.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Nike.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Converse.

More Less
Sleva 40% (Aktuální)
Kupón

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Air Jordan.

More Less
Sdílej článek: