ZASTAVÁRNA NA TENISKY! Je v New Yorku a vymyslel ji teenager!

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Místo, které by navštívil snad každý sneakerhead je v New Yorku, konkrétně ve čtvrti Harlem a přitahuje nejen sneakerheady toužící po vzácném páru tenisek, nýbrž i lidi v tísni, kteří potřebují finanční hotovost. Nápad zřídit neobvyklou zastavárnu působí jednoduše, ale je geniální! A to ho vymyslel teenager, kterému bylo teprve 16!

Na nápad přišel, když měl v zástavě své vlastní tenisky

Zatímco ostatní kluci v jeho letech proháněli holky a budovali si postavení v partách, klukovi jménem Chase Reed se v hlavě formoval plán na velký byznys. A když mu jeho vlastní táta pohrozil, že mu další peníze půjčí jen oproti zástavě jeho oblíbených tenisek, dostal senzační nápad otevřít si svou vlastní na tenisky specializovanou zastavárnu – Sneaker pawn! Trefil se do černého, o tenisky je zejména v Americe velký zájem, především pak  o cenné kousky. Prvními teniskami v zastavárně byly samozřejmě ty od zakladatele, ale netrvalo dlouho a sbírka se rozrostla o další a další páry cenných a zajímavých tenisek.

sneaker-pawn-shop-teenager-1

Jak to funguje ve Sneaker pawn?

Jedinečná a originální Sneaker pawn nebo-li zastavárna na tenisky funguje na principu klasické zastavárny. Když majitel cenných tenisek, který potřebuje hotovost, do zastavárny přijde, Chase nejprve jeho tenisky prozkoumá a má-li o ně zájem, dohodne se s ním na hotovosti, kterou mu půjčí. Zastavitel tenisek pak hotovost splácí v dohodnutých termínech. Své zastavené tenisky může  vyplatit do 90 dní s úroky, které u Chase činí měsíčně asi 500 Kč.

Dveře zastavárny se netrhnou

I přesto, že je zastavárna úzce specializovaná a vzácné tenisky nepatří mezi věci, kterých se zbavují lidé často, dveře Chasovy zastavárny se netrhnou. Své tenisky do zástavy dávají studenti, kteří potřebují půjčit na školu, lidé, kteří potřebují zaplatit nájem, dokonce i nebožtík, který potřeboval zaplatit pohřeb svého bratra.

Tak je to jasné! Pokud někdy budete v NewYorku, kromě sochy Svobody navštivte i zastavárnu tenisek. Možná, že si Chase Reed udělá čas a svou sbírkou vás osobně provede.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ