Víme jaké jsou nejprodávanější tenisky v USA za rok 2016

Sdílejte článek:

Dva největší světoví výrobci tenisek Nike a Adidas svadí na americkém trhu litý boj. Dle agentury NPD, která prováděla průzkum zabývající se nejprodávanějšími teniskami v USA, získala 9 míst z 10. nejprodávanějších tenisek americká značka Nike. Ovšem to nejdůležitejší a symbolické první místo získál německý rival Adidas se svým modelem Superstar.

Adidas Superstar jsou retro model, původem z 80. let, který je hojně zastoupen i na našich stránkách. Navíc je to poprvé za více než dékadu, kdy svého amerického konkurenta Nike porazil pořád ještě menší výrobce Adidas a umístil se tak na prvním místě nejprodávanějších tenisek za velkou louží. Mezi tyto dva velikány se vecpaly ještě značky Converse a Air Jordan, které jsou ovšem dceřiné firmy společnosti Nike.

Níže přinášíme kompletní seznam nejprodávanějších modelů na americkém trhu. V žebříčku se objevují klasiky a stálice i poněkud překvapivé modely.

10. Nike Kyrie 2

9. Nike Air Force 1 Low

8. Air Jordan 11

7. Nike Free RN

6. Nike Revolution 3

5. Nike Air Huarache

4. Nike Roshe Run

3. Converse Chuck Taylor All-Star Low

2. Air Jordan 12

1. Adidas Superstar

Bohužel počet jednotlivých prodaných kusů agentura NPD nezvěřejnila.

Historii a začátky jednotlivých výrobců si můžete přečíst po kliknutí na značku.

Nejoblíbenější značky

Akce a slevové kupóny (aktualizováno dnes)

Footshop.cz (Aktuální)
Kupón

Na Footshop.cz jsou v akci modely Nike Air Max, Vans Authentic a Slip-On, Adidas Superstar, Jordan Mars 270, Adidas UltraBoost a další se slevou 70 %.

More Less
Eobuv.cz (Aktuální)
Deal
dvažte se k něčemu novému! Nová kolekce dámských, pánských i dětských tenisek, bot a doplňků od světových značek na Eobuv.cz
More Less
Sdílejte článek:

Okomentovat článek