Víme jaké jsou nejprodávanější tenisky v USA za rok 2016

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

Dva největší světoví výrobci tenisek Nike a Adidas svadí na americkém trhu litý boj. Dle agentury NPD, která prováděla průzkum zabývající se nejprodávanějšími teniskami v USA, získala 9 míst z 10. nejprodávanějších tenisek americká značka Nike. Ovšem to nejdůležitejší a symbolické první místo získál německý rival Adidas se svým modelem Superstar.

Adidas Superstar jsou retro model, původem z 80. let, který je hojně zastoupen i na našich stránkách. Navíc je to poprvé za více než dékadu, kdy svého amerického konkurenta Nike porazil pořád ještě menší výrobce Adidas a umístil se tak na prvním místě nejprodávanějších tenisek za velkou louží. Mezi tyto dva velikány se vecpaly ještě značky Converse a Air Jordan, které jsou ovšem dceřiné firmy společnosti Nike.

Níže přinášíme kompletní seznam nejprodávanějších modelů na americkém trhu. V žebříčku se objevují klasiky a stálice i poněkud překvapivé modely.

10. Nike Kyrie 2

9. Nike Air Force 1 Low

8. Air Jordan 11

7. Nike Free RN

6. Nike Revolution 3

5. Nike Air Huarache

4. Nike Roshe Run

3. Converse Chuck Taylor All-Star Low

2. Air Jordan 12

1. Adidas Superstar

Bohužel počet jednotlivých prodaných kusů agentura NPD nezvěřejnila.

Historii a začátky jednotlivých výrobců si můžete přečíst po kliknutí na značku.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ