TOP: Nejlepší reklamy Super Bowlu 2017

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (2 votes)

V noci z neděle na pondělí se konalo finále ligy amerického fotbalu NFL – Super Bowl. Jeden z největších sportovních svátku planety, čas, kdy se v Americe na chvíli zastaví veškerý život, 100 milionů Američanů usedne k televizím, ladují se brambůrkami, nachos či pivem a sledují tento velkolepý zápas. Ve finále se utkaly mužstva New England Patriots a Atlanta Falcons. Tým New England Patriots celý zápas tahal za kratší konec, ale po ztrhujícím výkonu v poslední části zapasu dokázal zápas otočit a Falcony porazit výsledkem 34:28.

Super Bowl není jen sportovním, ale i reklamním svátkem. Cena za 30 vteřinový spot vysílaný během zápasu letos převyšovala závratných a opět rekordních 5 milionů dolarů. Většina reklam se vysílá v premiéře a některé jsou vytvořeny pouze a jen pro tento účel, to jest – vysílání během Super Bowlu. Přinášíme Vám výběr těch nejlepších, které stojí za to vidět.

Budweiser — Born the Hard Way

Asi nejvíce diskutovaná reklama tohoto ročníku. Budweiser v posledních letech dojímal diváctvo chlupatými štěnátky a slavil s nimi velký úspěch, především na sociálních sítích. Tento rok ovšem přišel s příběhem zakladatele pivovaru, Adolphuse Busche, emigranta z Německa, který z ničeho dokázal vybudovat pivovarnického giganta a zhmotnit ve svém životním příběhu opravdový americký sen. Hlavním tématem reklamy je migrace a to ve světle současných politických událostí budí velké kontroverze, ať už na jedné či na druhé straně. Ať už to byl záměr nebo ne, dokázala tato reklama v lidech vzbudit to nejdůležitější a to jsou emoce.

Wix
Reklama s rozpočtem větším než má většina českých filmů? Při finále Super Bowlu žádný problém. Služba pro tvorbu webových stránek Wix obsadila dvě současné hollywoodské hvězdy – Jasona Stanhama a Gal Gadot a nechala je srovnat se zemí luxusní restauraci. Choreografie soubojů je na velmi dobré úrovní a reklama určitě stojí za zhlédnutí.

Snickers
Máš hlad, jdi do Snickers. Jeden z nejpopulárnějších reklamních sloganů byl použit i v této reklamě. Mohla to být krásná a epická reklama s tématem divokého západu. Jen by hlavní hrdina nesměl přijít na natáčení hladový. Hlavní poselství reklamy: Když jste hladový, zkazíte i reklamu pro Super Bowl.

10 Hair Care
Společnost 10 Hair Care vytvořila politicky angažovanou reklamu a nepřímo se naváží do současného amerického prezidenta Donalda Trumpa, konkrétně jeho účesu. Ve své reklamě uvádí, že nás čekají minimálně 4 roky špatných vlasů a pomocí produktů této firmy musíte bránit krásné vlasy.

Nejvíc WTF reklama

Nejvíc sexy  reklama

 

A pár čísel nakonec:

111 – celkový počet odvysílaných reklam během Super Bowl 2017
14 – počet reklam odvysílaných v první čtvrtině
24 – počet reklam odvysílaných ve druhé čtvrtině
21 – počet reklam v poločase utkání
25 – počet reklam odvysílaných ve třetí čtvrtině
23 – počet reklam odvysílaných ve čtvrté čtvrtině
4 – počet reklam odvysílaných v prodloužení
5 – počet reklam, které se daly spojovat s politickou kampaní
18 – počet reklam se slavnými osobnostmi
4 – počet reklam propagujících online hry
4 – počet reklam propagujících filmy

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ