Strategická akvizice: Windy.com posiluje pozici na trhu a kupuje meteoblue

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Společnost Windyty, S.E., provozovatel celosvětově uznávané meteorologické služby Windy.com, oznámila akvizici většinového podílu ve společnosti meteoblue, A.G. se sídlem v Basileji. Tento strategický krok posiluje pozici Windyty jako lídra v globálním meteorologickém průmyslu.

Významný krok pro meteorologický průmysl

Spojení sil s meteoblue

Akvizice společnosti meteoblue, která je známá svými přesnými předpověďmi počasí, představuje významný krok pro Windyty. Dr. Karl Gutbrod, CEO a spoluzakladatel meteoblue, uvedl: „Toto partnerství je milníkem na naší cestě stát se jediným prémiovým zdrojem meteorologických dat na světě. Spojení sil s Windyty, S.E. rozšíří náš globální dosah, zlepší naše vedoucí schopnosti a otevře nové inovační možnosti.“

Mathias Müller, zakladatel meteoblue, dodal: „Od našich skromných začátků na Univerzitě v Basileji až po vedoucí technologické pokroky v předpovědi počasí, meteoblue byla vždy poháněna inovacemi. Již v roce 2008 jsme počítali předpovědi počasí s rozlišením 2 km, což je stále považováno za inovaci.

Naše první strojové učení kombinovalo desítky různých meteorologických modelů již v roce 2018, dávno předtím, než se umělá inteligence stala běžným termínem. S Windyty, S.E. jsme připraveni redefinovat možnosti v oblasti meteorologických služeb a přinést nejlepší meteorologická data nejen firemním zákazníkům, ale i stovkám milionů uživatelů.“

Přínosy pro uživatele a byznys

Ivo Lukacovic, zakladatel Windy.com a dále majitel Seznam.cz, zdůraznil: „Ve Windy máme nejvyšší respekt a obdiv k technologiím a výzkumu prováděným společností meteoblue. Těšíme se na plné využití potenciálu naší spolupráce.“

Windyty plánuje dále rozvíjet korporátní byznys i známou webovou stránku meteoblue.com, určenou pro nadšence do počasí.

Budoucnost plná inovací

Společné úsilí obou společností je zaměřeno na poskytování nejlepších meteorologických služeb prostřednictvím kombinace špičkových dat a vizualizace. Tato spolupráce slibuje zlepšení hodnoty pro uživatele a zainteresované strany po celém světě.

O Windyty, S.E.

Windyty, S.E., založená v roce 2014 v Praze, se stala jednou z nejpopulárnějších globálních meteorologických platforem. Poskytuje reálná data o počasí, pokročilé předpovědi a interaktivní mapy počasí milionům uživatelů po celém světě.

O meteoblue, A.G.

Meteoblue byla založena v roce 2006 Mathiasem Müllerem a jeho kolegy jako spin-off z Univerzity v Basileji. Společnost se specializuje na poskytování vysoce přesných meteorologických a klimatických služeb zákazníkům ve více než 60 zemích.

Shrnutí

Funkce Popis
Akvizice Windyty získává většinový podíl ve společnosti meteoblue.
Výhody pro uživatele Kombinace nejlepších dat a vizualizace pro zlepšení hodnoty pro uživatele.
Technologické inovace Pokračování ve vedení technologických pokroků v předpovědi počasí.
Globální dosah Rozšíření globálního dosahu a zlepšení vedoucích schopností.
Budoucnost meteorologie Redefinice možností v oblasti meteorologických služeb.

Windyty a meteoblue se těší na společnou budoucnost plnou inovací a technologických pokroků v meteorologických službách. Tato akvizice představuje významný milník v jejich společné cestě k poskytování nejlepších meteorologických dat a služeb po celém světě.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ