Česká recenze tenisek Adidas Ultra Boost – zkušenosti, diskuze

Sdílejte článek:

Strávil jsem 10 hodin procházením recenzí, zkušeností a názorů odborníků, natěšených sneakerheadů, prostých fanoušků i laiků na model Adidas Ultra Boost a vykrystalizovalo mi následující hodnocení:

Obuv v podání jedné z nejslavnějších společností na světě jistě nemůže být žádným sáhnutím vedle. Adidas Ultra Boost je označována i jako nejlepší běžecká obuv. A to i díky pěně Boost, která nabízí skvělé tlumení při došlapu, ale i nebývalé pohodlí. Podešev Stretch Web zajistí, že přilnavost na silnici bude skutečně na jedničku – neuklouznete ani při dešti. Ultra Boosty jsou na trhu přes tři roky, zamiloval si je i hudebníci Beyoncé a Kanye West, stejně jako řada profesionálních běžců. Nemají jazyk jako klasická obuv, nabízí výbornou oporu i pro kotník, nabídnou i velmi moderní design. Takže, co ještě vlastně chtít více?

 

Kouknout na všechny modely Adidas Ultra Boost

Neberte už ohled na počasí, běžte si zaběhat jednoduše kdykoliv

Velkých výhod Adidas Ultra Boost je hned několik. Pojďme si proto zmínit ty nejdůležitější, na které se jejich potenciální majitelé ptají nejčastěji.

 • Teplota nebo vítr, déšť nebo bezvětří. To už nehraje důležitou roli a vyklusat můžete i během nepříznivého počasí. Tahle obuv je totiž doslova univerzální! Přilnavost podrážky k povrchu bez ohledu na vlhkost nebo tvrdost, není to snad unikátní věc?
 • Lehoučké jak pírko! A to je pro běžeckou obuv přece číslo jedna, že? Váží jen 312 gramů.
 • Pohodlí i při ostřejším běhu, takže se určitě nestane, že by vás zabolela noha kvůli (byť třeba jen mírně) neforemné obuvi.
 • Trvanlivost. Model sice stojí trochu víc, ale jak tvrdí četní recenzenti – vydrží v parádním stavu skutečně celé věky.
 • Precizní odpružení. Běžecké rekordy se díky tomu budou trhat zase o něco snáz než kdy dřív.
 • Pokud nemáte typický tvar paty, žádný strach. Patní miska se o vše postará a vyplní místo.
 • U nohy obvyklého tvaru skutečně padnou doslova jako střevíček Popelce
 • Integrace technologií TORSION® SYSTEM a Boost
 • Dokonale bezešvý svršek. Takže ani půl procenta nepohodlí, chtělo by se říci.

Samozřejmě tu máme ale i jistá negativa, která možná všechny nadšené běžce tak docela nepotěší.

 • Při vyšší rychlosti si recenzenti stěžují na horší stabilitu. Jedná se hlavně o rychlost, kdy běžec překoná kilometr za tři až tři a půl minuty.
 • Pokud máte nestandardní chodidlo, bohužel je to tak trochu smůla. Adidas Ultra Boost jsou sice dokonalé pro obvyklý typ nohy, ale v případě širšího profilu chodidla se nedají nijak efektivně povolit nebo roztáhnout.
 • Vysoká cena. Ta sice často odpovídá kvalitě a nejinak je tomu i v tomto případě, ale s podobnou cenovkou si Ultra Boost nemůže zdaleka dovolit každý. Rekreační běžci možná kvůli vyšší pořizovací ceně sáhnou spíš po jiné obuvi. Tři nebo čtyři tisíce za pár, to je už pro někoho vážně hodně…

Footshop.cz (Aktuální)
Kupón

Na Footshop.cz jsou v akci modely Nike Air Max, Vans Authentic a Slip-On, Adidas Superstar, Jordan Mars 270, Adidas UltraBoost a další se slevou 70 %.

More Less

Fakta o Adidas Ultra Boost

Brand: Adidas
Modelová řada: Ultra Boost
Rok uvedení na trh: 2015
Svršek: Textilie – je lehkým materiálem, jenž je nabízen ve velmi široké barevné škále a je využíván především pro výrobu letní obuvi.
Mezipodešev: Boost
Podešev: Guma – materiál, který se velmi lehce udržuje a který oceníte zejména v deštivém počasí.

Velikost a číslování

Boty Adidas jsou navrženy a vyrobeny primárně pro běh, tomu odpovídá i pohodlí. Jesltiže máte klasické chodidlo, nikde Vás nic netlačí, nic neskřípe nebo nebolí. Tenisky jsou dostupné v pánské i dámské velikosti. Pánské Ultraboosty se prodávájí v rozmezí 6 až 15, dámské ve velikosti 5 až 12.

Jak je na tom cena?

Ultraboosty nejsou levné, to je třeba zmínit hned na začátek. Důvodem je, že se jedná o sportovní obuv, zkontruovanou primárně pro profesionální běžce. A jestliže běháte, ať už rekreačně či profesionálně, určtě jste kvůli svým kloubům ochotní investovat do kvalitní běžecké obuvi. Běžecké boty Adidas Ultra Boost začínají na ceně kolem 3 500 Kč, za tyto peníze však dostanete velmi lehounké, odolné a pohodlné boty vyrobené z kvalitních materiálů

Objednat na Footshop.cz

Video recenze a zajímavosti z Youtube

Konečný verdikt

Skvělá obuv, co vynikne za každého počasí a nabídne pohodlí nad jiné. Primárně běžecká obuv, která se nezalekne žádné sportovní aktivity. Plusem je určitě i integrace moderních technologií Boost a TORSION® SYSTEM. Dále je třeba zmínit velmi nízkou váhu tenisek. Některé zákazníky může odradit cena, ale za kvalitu se holt platí. Přesto udělujeme zaslouženou zlatou medaili.

Zjistit dostupnost na Footshop.cz

 

Nejoblíbenější značky

 

Akce a slevové kupóny (aktualizováno dnes)

Footshop.cz (Aktuální)
Kupón

Na Footshop.cz jsou v akci modely Nike Air Max, Vans Authentic a Slip-On, Adidas Superstar, Jordan Mars 270, Adidas UltraBoost a další se slevou 70 %.

More Less
Eobuv.cz (Aktuální)
Deal
dvažte se k něčemu novému! Nová kolekce dámských, pánských i dětských tenisek, bot a doplňků od světoznámých značek na Eobuv.cz
More Less
Sdílejte článek:

Okomentovat článek