Recenze Joot.cz: Co musíte vědět před nákupem na tomto tržišti

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Joot.cz je internetový obchod, který nabízí široký sortiment zboží z různých kategorií, jako jsou oblečení, elektronika, autodoplňky nebo chovatelské potřeby. Na první pohled se může zdát, že jde o klasický český e-shop, ale ve skutečnosti se jedná o mezinárodní tržiště typu AliExpress, Fruugo nebo Wish. To znamená, že zboží není skladem v Česku, ale je dodáváno zahraničními prodejci – většinou z asijských zemí. Společnost Top Rise s.r.o., která provozuje Joot.cz, funguje pouze jako zprostředkovatel a nenese odpovědnost za objednávky.

Platební a obchodní podmínky

Pokud se rozhodnete nakupovat na Joot.cz, musíte si být vědomi několika rizik a nevýhod. Jednou z nich je platba předem. Joot.cz neposkytuje možnost platby dobírkou nebo kartou při převzetí zboží. Musíte zaplatit online kartou nebo převodem na účet. Tím se vzdáváte možnosti vrátit peníze v případě problémů s dodáním nebo kvalitou zboží.

Dalším rizikem je dlouhá doba dodání. Zboží na Joot.cz pochází ze zahraničí a cesta k vám může trvat i několik týdnů nebo měsíců. Navíc se může stát, že vaše objednávka bude zadržena na celnici a budete muset zaplatit clo nebo DPH. Joot.cz totiž nezaručuje, že cena zboží obsahuje všechny poplatky spojené s dovozem.

Jak vrátit zboží

Pokud jste nespokojeni se zbožím, které jste obdrželi z Joot.cz, máte právo odstoupit od kupní smlouvy do 14 dnů od převzetí zboží. Musíte však splnit několik podmínek:

 • Zboží musí být nepoškozené, nepoužité a v původním obalu.
 • Musíte vrátit celou objednávku, nikoli jen část.
 • Musíte uhradit náklady na vrácení zboží.
 • Musíte kontaktovat prodejce a požádat ho o adresu pro vrácení zboží.

Pokud splníte tyto podmínky, měl by vám prodejce vrátit peníze do 14 dnů od obdržení vráceného zboží. Pokud se tak nestane, můžete se obrátit na společnost Top Rise s.r.o., která by měla zajistit řešení sporu.

Jak reklamovat zboží

Pokud jste obdrželi vadné nebo nesprávné zboží, máte právo uplatnit reklamaci u prodejce. Musíte to udělat do 24 hodin od převzetí zboží a poslat mu fotografie nebo video dokládající vadu nebo rozdíl. Prodejce by měl nabídnout jednu z následujících možností:

 • Vrácení peněz
 • Výměna za nové nebo správné zboží
 • Sleva na další nákup

Pokud se s prodejcem nedohodnete na řešení reklamace, můžete se obrátit na společnost Top Rise s.r.o., která by měla zprostředkovat komunikaci a dohledat společné řešení.

Zkušenosti zákazníků, výhody a nevýhody

Na internetu najdete mnoho recenzí a zkušeností zákazníků, kteří nakupovali na Joot.cz. Bohužel, většina z nich je negativních a varuje před podvodnými praktikami tohoto tržiště. Zákazníci si stěžují na to, že:

 • Zboží jim vůbec nedorazilo nebo dorazilo po dlouhé době
 • Zboží neodpovídalo popisu ani fotografiím
 • Zboží bylo velmi nekvalitní a vyrobené z nevhodných materiálů
 • Zboží bylo špatně označené nebo velikostně neodpovídalo
 • Reklamace zboží byla velmi složitá nebo nemožná
 • Vrácení peněz bylo problematické nebo nereálné
 • Komunikace s prodejcem nebo zprostředkovatelem byla nedostatečná nebo neexistující

Joot.cz se také dostal na seznam rizikových e-shopů, který vydává Česká obchodní inspekce. Tato instituce dostala tolik stížností na Joot.cz, že se rozhodla varovat veřejnost před jeho činností.

Na druhou stranu, někteří zákazníci byli spokojeni se svými nákupy a chválili nízké ceny, široký výběr nebo rychlé dodání. Je tedy možné, že na Joot.cz najdete i seriózní prodejce, kteří dodržují pravidla a nabízejí kvalitní zboží. Je však třeba být velmi opatrný a pečlivě si prohlédnout popis, fotografie, recenze a hodnocení zboží i prodejce před objednáním.

Kontakty

Pokud potřebujete kontaktovat společnost Top Rise s.r.o., která provozuje Joot.cz, můžete použít tyto kontaktní údaje:

 • E-mail: info@joot.cz
 • Telefon: +420 228 882 228
 • Adresa: Na Pankráci 1683/127, 140 00 Praha 4

Pokud potřebujete kontaktovat konkrétního prodejce, můžete mu napsat zprávu přes formulář na stránce produktu nebo v sekci Moje objednávky.

Jak nakupovat na Joot.cz

Pokud se chcete pustit do nákupu na Joot.cz, měli byste dodržet několik doporučení, která vám pomohou vyhnout se zklamání nebo podvodu. Zde je několik tipů, jak nakupovat na Joot.cz:

 • Před objednáním si pečlivě přečtěte popis a parametry zboží. Zkontrolujte, zda odpovídají vašim požadavkům a očekáváním.
 • Podívejte se na fotografie zboží a porovnejte je s popisem. Buďte opatrní, pokud fotografie vypadají podezřele dobře nebo jsou zkopírované z jiných zdrojů.
 • Přečtěte si recenze a hodnocení zboží i prodejce od ostatních zákazníků. Podle nich si udělejte obrázek o kvalitě, spolehlivosti a komunikaci prodejce.
 • Zvolte si vhodný způsob dopravy a platby. Pokud je to možné, vyhněte se platbě předem a volte raději platbu kartou nebo PayPal. Zkontrolujte, zda cena zboží obsahuje všechny poplatky spojené s dovozem.
 • Sledujte stav vaší objednávky a doručení. Pokud máte nějaké dotazy nebo problémy, kontaktujte prodejce nebo zprostředkovatele co nejdříve.

Alternativy k Joot.cz

Pokud vás nákup na Joot.cz neláká nebo vás spíše děsí, existují i jiné možnosti, jak nakupovat levné a zajímavé zboží z celého světa. Zde je několik alternativ k Joot.cz:

 • AliExpress: Jedno z nejpopulárnějších a největších mezinárodních tržišť, které nabízí miliony produktů od tisíců prodejců. AliExpress má dobrou reputaci, ochranu kupujících, různé možnosti platby a dopravy a českou verzi webu.
 • Fruugo: Český e-shop, který funguje podobně jako Joot.cz, ale s lepšími podmínkami. Fruugo nabízí zboží ze zahraničí za nízké ceny, ale s garancí dodání do 14 dnů, možností platby dobírkou nebo kartou při převzetí, bezplatným vrácením do 30 dnů a českou podporou.
 • Wish: Další oblíbené mezinárodní tržiště, které láká zákazníky na originální a levné zboží. Wish má také českou verzi webu, různé možnosti platby a dopravy a ochranu kupujících. Na druhou stranu, Wish má také mnoho negativních recenzí a stížností na dlouhé dodání, špatnou kvalitu nebo problémy s vrácením peněz.

Závěr

Joot.cz je internetový obchod, který se prezentuje jako český e-shop, ale ve skutečnosti je to mezinárodní tržiště typu AliExpress. Joot.cz nabízí široký sortiment zboží za nízké ceny, ale s mnoha riziky a nevýhodami spojenými s platbou předem, dlouhou dobou dodání, celními poplatky, vadným nebo nesprávným zbožím a obtížnou reklamací nebo vrácením peněz. Joot.cz se také dostal na seznam rizikových e-shopů, který vydává Česká obchodní inspekce. Pokud se rozhodnete nakupovat na Joot.cz, měli byste být velmi opatrní a pečliví. Pokud hledáte alternativy k Joot.cz, můžete zkusit AliExpress, Fruugo nebo Wish.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ