Příběh značky Asics

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Značka sportovní obuvi a dalšího sportovního vybavení Asics patří již řadu let mezi špičku ve svém oboru. Kořeny společnosti sahají hluboko do minulosti až do Japonska. Společnost založil Kihachiro Onitsuka, kterého napadla myšlenka vyrábět sportovní obuv u večeře. Nejprve to byla jen myšlenka a touha, která se brzy změnila v realitu. Jak později zakladatel společnosti přiznal, na začátku neměl skutečně nic, veškeré „plány“ byly v jeho hlavě a záleželo jen na něm, za jaký konec to vezme.

Název společnosti tvoří počáteční písmena známého latinského přísloví „Anima sana in corpore sano“. V překladu to znamená „ve zdravém těle zdravý duch“. Toto přísloví přesně vystihuje filozofii společnosti, na které je založena. Obuv Asics pomáhá vyvažovat tělo i ducha a rozpohybovat tak každého z nás. Vyjma pohodlí jsou boty Asics také designově propracované do nejmenšího detailu. Nyní se pojďme podívat, jak to celé vlastně začalo.

asics-gel-lyte-iii-summer-escape-kingfisher-1

Začátek příběhu

Kihachiro Onitsuka  nejprve založil společnost s názvem Onitsuka Tiger, což byl vlastně předchůdce značky Asics. Psal se rok 1949 a jeho hlavním cílem bylo vzbudit v mladých lidech zájem o sport. Období po druhé světové válce nebyla snadné, země se vzpamatovávala ze všech těch hrůz. Na druhou stranu to bylo ideálně naplánované, protože lidé vítali jakoukoliv možnost odreagovat se a užívat si života.

Onitsuka nenechal nic náhodě. Protože neměl mnoho zkušeností s výrobou obuvi, začal se věnovat studiu konstrukce obuvi. Ponořil se do toho opravdu naplno, své nápady čerpal také z běžného života. Zajímavostí je, dnes již poněkud úsměvná historka z běžného života, kdy s přáteli večeřel v restauraci a všiml si přísavky chobotnice, kterou zrovna konzumoval na své salátu. V tu chvíli ho napadla spásná myšlenka a našel tak zajímavou inspiraci pro výrobu svých bot.

Sen se pomalu stával skutečností. První volejbalové boty, které spatřily světlo světa v roce 1951, měly podrážky vyrobené z vulkanizované pryže a hned si získaly přízeň zákazníků. Dalším oblíbeným výrobkem byly boty Tiger Marathon Tabi, které obsahovaly mnoho inovativních prvků – například vinylon, což je materiál vyrobený ze syntetických vláken a používal se na svrchní část obuvi. Onitsuka v polovině minulého století myslel především na to, jak vylepšit sportovní obuv pro jednotlivé sportovní odvětví. První jeho běžecké boty měly zakulacenou špičku.

asics-gel-lyte-iii-blue-mirage-1

Úspěchy na olympiádě

Oblíbené boty Asics se stále častěji objevovaly na nohou olympijských účastníků a staly se tak neodmyslitelnou součástí olympiády. Na OH v Tokiu v roce 1964 zdobily boty Asics nohy mnoho sportovců, kteří se umístili na prvních místech. Postupem času se dokonce tradovalo, že kdo neobuje boty Asics, nemůže na olympiádě zvítězit. Vývoj obuvi šel neustále dopředu. Onitsuka využíval nejmodernějších technologií a časem dokonce představil novou řadu fotbalových kopaček, které se dočkaly obrovského úspěchu.

Přejmenování společnosti

Název Asics vznikl v roce 1977, kdy došlo ke spojení Onitsuka Tiger a společnosti JELENK, která se zaměřovala na potřeby pro atletiku. Značka dostala název Asics, který známe dodnes. Onitsuka se stal prezidentem nové společnosti. Na počátku 80. Let minulého století vyvážela společnost své výrobky do 80. Zemí světa. Na nějakou dobu se dostala do ekonomických potíží, které však záhy překonala a dál pokračovala v budování silné společnosti. Obuv Asics se dovážela také do Brazílie a značka založila dceřiné společnosti na území Taiwanu a Jižní Korei.

[inbound_button font_size=“20″ color=“#11d05a“ text_color=“#ffffff“ url=“https://sneakerstenisky.cz/asics-vyber“ width=““ target=“_self“]ASICS na Footshop.cz[/inbound_button]

Asics zabodovala na Olympijských hrách v Salt Lake City v roce 2002, kdy oblékala italský, holandský i japonský tým. V současné době se značce daří velmi dobře a příjmy společnosti jsou skutečně obrovské.

asics-gel-respector-moonbeam-01

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ