Kde nakupovat oblečení pro novorozence a miminka: průvodce pro rodiče

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (5 votes)

Oblečení pro novorozence a miminka je jednou z největších položek v rodinném rozpočtu. Děti rychle rostou a potřebují často měnit velikost i styl oblečení. Navíc dětské oblečení musí být kvalitní, pohodlné, bezpečné a zdravotně nezávadné. Jak tedy nakupovat oblečení pro novorozence a miminka levně a zároveň dobře? Zde je několik tipů, jak ušetřit na dětském oblečení a najít ty nejlepší nabídky.

Sledujte slevy a akce

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak ušetřit na dětském oblečení, je sledovat slevy a akce v obchodech i na internetu. Mnoho obchodů s dětským oblečením nabízí pravidelné slevy, výprodeje, kupóny nebo dárky při nákupu nad určitou částku. Některé obchody mají také speciální nabídky pro členy klubu nebo pro registrované zákazníky. Sledovat slevy a akce můžete například pomocí:

 • newsletterů obchodů
 • sociálních sítí obchodů
 • slevových portálů jako Slevomat nebo SK alternativu Zlavadna
 • aplikací pro srovnání cen jako Heureka nebo Zboží

Nakupujte v sezónních výprodejích

Dalším způsobem, jak ušetřit na dětském oblečení, je nakupovat v sezónních výprodejích. Obvykle se konají na konci léta nebo zimy, kdy obchody potřebují uvolnit místo pro novou kolekci. V sezónních výprodejích můžete najít dětské oblečení za zlomek původní ceny. Navíc můžete nakupovat dopředu a pořizovat oblečení o jednu nebo dvě velikosti větší, aby vám vydrželo déle.

Nakupujte ve velkoobchodech nebo outletách

Pokud chcete nakupovat dětské oblečení ve velkém množství nebo hledáte značkové oblečení za nižší ceny, můžete zkusit navštívit velkoobchody nebo outlety. Velkoobchody nabízí dětské oblečení za velkoobchodní ceny, které jsou nižší než maloobchodní. Outlety prodávají značkové oblečení za snížené ceny, protože se jedná o starší kolekce, vzorky nebo mírně poškozené kusy. Některé velkoobchody nebo outlety můžete najít i online, například:

 • Dudlu – velkoobchod s dětským oblečením
 • Mimibazar – online bazar s dětským oblečením

Nakupujte v bazarech nebo na burzách

Pokud vám nevadí použité oblečení, můžete ušetřit ještě více, když nakupujete v bazarech nebo na burzách. V bazarech nebo na burzách můžete najít dětské oblečení v dobrém stavu za zlomek původní ceny. Někdy se můžete setkat i s novým oblečením, které dítěti nevyhovovalo nebo nedorostlo. V bazarech nebo na burzách můžete také prodávat své staré oblečení a vydělat si nějaké peníze navíc. Některé bazarové stránky nebo aplikace, kde můžete nakupovat nebo prodávat dětské oblečení, jsou například:

 • Vinted – online bazar s dětským oblečením
 • Aukro – online aukce s dětským oblečením
 • Facebook skupiny s prodejem dětského oblečení

Zde pozor a vždy si ověřte prodávajícího, dále pozor na scamy a pokusy o podvodné jednání. Levné dětské oblečení nestojí za to vybílený bankovní účet!

Nakupujte v charitativních obchodech nebo organizacích

Posledním tipem, jak ušetřit na dětském oblečení, je nakupovat v charitativních obchodech nebo organizacích. Charitativní obchody nebo organizace prodávají dětské oblečení za symbolické ceny nebo je dokonce rozdávají zdarma. Oblečení pochází z darů od lidí, kteří ho už nepotřebují nebo chtějí podpořit dobrou věc. Nakupováním v charitativních obchodech nebo organizacích tak můžete ušetřit peníze, pomoci potřebným a chránit životní prostředí. Některé charitativní obchody nebo organizace, kde můžete nakupovat dětské oblečení, jsou například:

 • Sue Ryder – charitativní obchod s dětským oblečením
 • Nadace Terezy Maxové – charitativní organizace s dětským oblečením
 • Dobrý Anděl – charitativní organizace s dětským oblečením

Závěr

Nakupovat oblečení pro novorozence a miminka nemusí být drahé ani stresující. Stačí sledovat slevy a akce, nakupovat v sezónních výprodejích, velkoobchodech nebo outletách, nakupovat v bazarech nebo na burzách, nebo nakupovat v charitativních obchodech nebo organizacích. Tak můžete najít kvalitní, pohodlné a bezpečné oblečení pro vaše dítě za rozumnou cenu. A pokud máte nějaké staré oblečení, které už nepotřebujete, můžete ho darovat, prodat nebo recyklovat a udělat tak radost sobě i ostatním.

Doufám, že se vám tento článek líbil a že vám pomohl najít ty nejlepší způsoby, jak nakupovat oblečení pro novorozence a miminka levně.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ