Jak vrátit zboží na Trendyol.com: Kompletní průvodce krok za krokem

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

E-shop Trendyol.com je jedním z nejpopulárnějších online obchodů v České republice, který nabízí široký výběr oblečení, obuvi, doplňků, kosmetiky, elektroniky a dalšího zboží. Pokud jste si u nich objednali něco, co vám nevyhovuje, nebo jste si to rozmysleli, můžete to vrátit do 14 dnů od doručení. V tomto článku vám vysvětlíme, jak na to.

Podmínky vrácení zboží

Než začnete s procesem vrácení zboží, ujistěte se, že splňujete následující podmínky:

 • Zboží musí být nepoškozené, nepoužité, s původními štítky a v původním obalu.
 • Zboží musí být z kategorie, která je povolena k vrácení. Některé kategorie, jako například spodní prádlo, plavky, kosmetika, osobní hygiena, potraviny, zdravotnické pomůcky, software, hry, knihy, CD, DVD a další, nejsou k vrácení přijímány z hygienických nebo právních důvodů.
 • Zboží musí být zakoupeno na e-shopu Trendyol.com, nikoli u jiného prodejce nebo platformy.

Pokud jste si jisti, že vaše zboží splňuje tyto podmínky, můžete pokračovat k dalšímu kroku.

Jak zahájit proces vrácení zboží

Pro vrácení zboží na e-shopu Trendyol.com musíte nejprve zahájit žádost o vrácení prostřednictvím vašeho účtu na webu nebo v mobilní aplikaci. Postupujte podle těchto kroků:

 • Přihlaste se do vašeho účtu na webu Trendyol.com nebo v mobilní aplikaci.
 • V sekci Moje objednávky vyberte objednávku, kterou chcete vrátit, a klikněte na tlačítko Vrátit zboží.
 • Vyberte položky, které chcete vrátit, a uveďte důvod vrácení. Můžete si také vybrat, zda chcete vrátit peníze na vaši platební kartu, na váš účet Trendyol, nebo na váš bankovní účet.
 • Potvrďte vaši žádost o vrácení a vyčkejte na e-mail s potvrzením a číslem sledování.
 • Vytiskněte si štítek s číslem sledování a nalepte ho na balík s vráceným zbožím. Nezapomeňte také přiložit fakturu nebo dodací list k zásilce.
 • Odevzdejte balík na nejbližší pobočce České pošty nebo jiného dopravce, který je uveden v e-mailu s potvrzením. Ujistěte se, že máte s sebou doklad o odeslání.

Jak zkontrolovat stav vrácení zboží

Po odeslání balíku s vráceným zbožím můžete sledovat jeho stav na webu nebo v mobilní aplikaci Trendyol.com. Postupujte podle těchto kroků:

 • Přihlaste se do vašeho účtu na webu Trendyol.com nebo v mobilní aplikaci.
 • V sekci Moje objednávky vyberte objednávku, kterou jste vrátili, a klikněte na tlačítko Sledovat vrácení.
 • Zde uvidíte aktuální stav vašeho vrácení, jako například datum odeslání, datum doručení, datum zpracování a datum vrácení peněz.

Jak obdržet peníze za vrácené zboží

Po zpracování vašeho vrácení zboží vám budou peníze vráceny podle vaší volby, kterou jste uvedli při žádosti o vrácení. Můžete si vybrat z těchto možností:

 • Vrácení peněz na vaši platební kartu: Peníze vám budou vráceny na stejnou kartu, kterou jste použili k zaplacení objednávky. Tato možnost může trvat až 10 pracovních dnů, než se peníze objeví na vašem účtu, v závislosti na vaší bance.
 • Vrácení peněz na váš účet Trendyol: Peníze vám budou vráceny na váš účet Trendyol, který můžete použít k nákupu jiného zboží na e-shopu Trendyol.com. Tato možnost je nejrychlejší a peníze by se měly objevit na vašem účtu do 24 hodin od zpracování vrácení.
 • Vrácení peněz na váš bankovní účet: Peníze vám budou vráceny na váš bankovní účet, který jste uvedli při žádosti o vrácení. Tato možnost může trvat až 5 pracovních dnů, než se peníze objeví na vašem účtu, v závislosti na vaší bance.

Doufáme, že tento článek vám pomohl s vrácením zboží na e-shopu Trendyol.com. Pokud máte jakékoli dotazy nebo potřebujete další pomoc, neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu Trendyol.com.

Akce Časově omezeno
4,89 %
Hledáte hypotéku? Umíme to za 4,89 %
Sjednejte si hypotéku bez starostí online a užijte si nižší splátky s úrokem od 4,89 %. Vyzkoušejte hypoteční kalkulačku!
Hypoteční kalkulačka
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ