Dědic značky Hermès chce odkázat miliardový majetek svému zahradníkovi

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (1 vote)

Nicolas Puech je 80letý miliardář a pátá generace potomka zakladatele legendárního luxusního domu Hermès, Thierryho Hermèse. Puech vlastní velkou část akcií v hodnotě 220 miliard dolarů značky Hermès a je považován za jednoho z nejbohatších lidí ve Švýcarsku.

Puech nemá žádné děti a snaží se zrušit dohodu o nástupnictví, kterou uzavřel s charitou, kterou založil v roce 2011. Puech zahájil právní řízení, aby oficiálně adoptoval svého 51letého bývalého zahradníka, který zůstává v anonymitě. Puech plánuje odkázat svému zahradníkovi polovinu svého majetku, což činí přibližně 11 miliard dolarů v penězích a 5,9 milionu dolarů v nemovitostech po celém světě.

Kdo je Nicolas Puech a proč to dělá?

Nicolas Puech je potomek slavné rodiny Hermès, která založila luxusní značku Hermès v roce 1937. Hermès je známý svými exkluzivními výrobky, jako jsou kabelky, šály, hodinky, parfémy a další. Hermès je také jednou z nejdražších značek na světě, s cenou jedné kabelky až 300 000 dolarů.

Puech je jedním z největších akcionářů Hermès, s podílem asi 12 procent. Jeho majetek se odhaduje na 10,3 až 11,4 miliardy dolarů, což z něj dělá jednoho z nejbohatších lidí ve Švýcarsku, kde žije. Puech je také známý svou vášní pro umění a sbírá díla od Picassa, Matissa, Braquea a dalších.

Puech nemá žádné děti a nikdy se neoženil. V roce 2011 založil charitativní nadaci, které odkázal většinu svého majetku. Nadace podporuje projekty v oblasti vzdělávání, kultury, životního prostředí a sociální spravedlnosti. Puech však nyní chce zrušit tuto dohodu a změnit své závěti.

Puech se rozhodl adoptovat svého bývalého zahradníka, který pracoval pro něj v jeho sídle v Marrákeši v Maroku. Puech a zahradník se spřátelili a Puech ho považuje za svého syna. Zahradník je původem z chudé marocké rodiny a je ženatý se ženou ze Španělska. Mají spolu dva děti. Puech chce odkázat svému zahradníkovi polovinu svého majetku, včetně nemovitostí v Maroku a Švýcarsku.

Jaká je reakce rodiny Hermès a veřejnosti?

Puechův plán adoptovat svého zahradníka a odkázat mu polovinu svého majetku vyvolal kontroverzi a odpor v rodině Hermès i veřejnosti. Puech má dlouhodobý spor se svou rodinou, zejména s jeho bratrancem a bývalým šéfem Hermès, Jean-Louisem Dumasem. Puech a Dumas se pohádali, když francouzský luxusní konglomerát LVMH koupil v roce 2014 velký podíl v Hermès. Puech byl proti tomuto kroku a obvinil Dumase z prodeje rodinného dědictví. Puech poté odešel z představenstva Hermès.

Rodina Hermès se obává, že Puechův plán ohrozí jejich kontrolu nad značkou a jejich bohatství. Rodina vlastní asi 70 procent akcií Hermès a má speciální práva, která jim zaručují většinový hlas v rozhodování. Rodina se také domnívá, že Puech porušuje dohodu, kterou podepsali v roce 2010, kdy se zavázali, že nebudou prodávat své akcie Hermès po dobu 20 let. Rodina se chystá podat žalobu proti Puechovi a zabránit jeho adopci a změně závěti.

Veřejnost je také rozdělena na Puechův plán. Někteří lidé obdivují jeho štědrost a altruismus a považují ho za inspiraci. Jiní lidé ho kritizují za jeho rozhazovačnost a nerozvážnost a považují ho za blázna. Někteří lidé také spekulují, že Puech má skryté motivy nebo je pod vlivem svého zahradníka.

Jak reaguje značka Hermès a luxusní průmysl?

Značka Hermès se zatím nevyjádřila k Puechovu plánu adoptovat svého zahradníka a odkázat mu polovinu svého majetku. Hermès je známá svou diskrétností a profesionalitou a nechce se zapojovat do rodinných sporů. Hermès se soustředí na svou obchodní strategii a výrobu svých výrobků, které jsou stále velmi žádané a ceněné zákazníky po celém světě.

Luxusní průmysl sleduje Puechovu situaci s velkým zájmem a zvědavostí. Puechův plán může otevřít nové možnosti a výzvy pro luxusní značky, které se musí přizpůsobit měnícím se trhům a spotřebitelským preferencím. Luxusní průmysl se také musí vyrovnat s rostoucí konkurencí a tlakem na sociální a environmentální odpovědnost. Puechův plán může být také inspirací pro jiné miliardáře a filantropy, kteří chtějí podpořit dobré věci a změnit svět k lepšímu.

Závěr

Puechův plán adoptovat svého zahradníka a odkázat mu polovinu svého majetku je jedním z nejneobvyklejších a nejodvážnějších kroků v historii luxusního průmyslu. Puech se rozhodl porušit rodinnou tradici a překvapit veřejnost svým nečekaným gestem. Puech si vybral svého zahradníka jako svého dědice, protože ho považuje za svého syna a přítele. Puech chce, aby jeho zahradník byl šťastný a mohl se postarat o svou rodinu.

Puechův plán však narazil na odpor a kritiku ze strany jeho rodiny a veřejnosti. Puech se dostal do sporu se svou rodinou, která se bojí o svou kontrolu nad značkou Hermès a své bohatství. Puech se také vystavil riziku právních sporů a žalob, které by mohly zkomplikovat jeho adopci a změnu závěti. Puech se také vysloužil posměch a pochybnosti o jeho duševním stavu a motivaci.

Puechův plán je tedy velmi kontroverzní a může mít dalekosáhlé důsledky pro značku Hermès a luxusní průmysl. Puech se stal jedním z nejdiskutovanějších a nejzajímavějších osobností v módním světě. Puech je buď blázen nebo génius, buď sobec nebo dobrodinec, buď zrádce nebo inspirace. Puech je prostě nezapomenutelný.

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ