Bulova – Helveti.cz se stává prvním oficiálním prodejcem v ČR

SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
5/5 - (3 votes)

Byla by ostuda, kdyby na českém trhu chyběla celosvětově úspěšná hodinářská značka s kořeny v ČR. Proto s radostí a hrdostí oznamujeme, že jsme se stali jejími prvními prodejci v ČR. Hodinky Bulova tak zakoupíte na Helveti.cz nebo v prodejně v pražském Karlíně na ulici Vítkova 8. Je to naše první americká značka, i když s českými kořeny. Hodinky, které byly dokonce na Měsíci. Je to velký příběh českého emigranta… No však si to přečtěte sami. Věříme, že bude mít značka také u nás raketový start a kdo ví, třeba se na Měsíc podívá znovu.

Příběh značky Bulova začíná už v roce 1875 a možná trochu překvapivě má kořeny v České republice. Zakladatelem byl totiž český rodák Josef Bulova, který ji v New Yorku založil jako J. Bulova Company. Díky důrazu na efektivitu a přesnost se mu podařilo vybudovat z malého obchůdku velkou hodinářskou manufakturu. V roce 1912 byla výroba přesunuta do švýcarského Bielu, kde kromě vývoje technologických novinek bodovala firma i na poli marketingu. Mezi prvními využila pro svoji prezentaci televizní reklamu.

Za největší úspěch firmy je považován jejich vývoj elektronicky poháněných hodinek. Jedním z jeho vrcholů bylo uvedení systému s ladičkou, známého jako Bulova Accutron. Jedná se o vůbec první elektronické hodinky s ladičkovým oscilátorem. Accutron je složenina slov accuracy (přesnost) a electronic (elektronika) a na svou dobu (psal se rok 1960) se tento model mohl pochlubit skutečně výjimečnou přesností chodu s odchylkou -/+ 2 s/den. Ostatně ladičku má Bulova ve znaku dodnes.

Další legendární moment zažila značka Bulova roku 1971 a postaral se o něj americký astronaut David Scott. Ten při misi Apollo 15 vzal svoje hodinky Bulova Chronograph na procházku po Měsíci poté, co zjistil, že sklíčko na jeho hodinkách Omega Speedmaster je prasklé. Tyto hodinky Bulova se tak staly jedinými hodinkami na světě, které se procházely po měsíci a zároveň byly v soukromém vlastnictví.

Značka Bulova nezahálí samozřejmě ani dnes a dál nabízí špičkové produkty na poli přesnosti. V nabídce tak najdete High performance quartz strojek, pracující na vysoké frekvenci 262 kHz s přesností cca 10 s za rok, případně strojek Curv, který pracuje na stejné frekvenci, a navíc je prvním zahnutým strojkem s chronografem na světě. Kromě těchto specialit ale kolekce samozřejmě obsahuje i modely s mechanickými a standardními quartz strojky, takže si jistě každý najde ty své.

Kolekci nově zakoupíte u nás na eshopu Helveti.cz a samozřejmě také v prodejně Helveti v Praze, Vítkova 8, Karlín. Přijďte se podívat na zahnutý strojek a plynule se pohybující sekundovou ručku u vysokofrekvenčního quartzového strojku!

Soutěž o iPhone 15, AirPods 3 a další ceny s HypoSpace.cz

Soutěž Časově omezeno
4,89 %
Vyhrajte iPhone 15 a další ceny
       
Sjednejte si online hypotéku od HypoSpace.cz s úrokem od 4,89 % a zařaďte se tak do soutěže o iPhone 15, Apple AirPods 3 a další ceny.
Chci soutěžit
SDÍLEJ KVALITU, AŤ SE TO DOZVÍ I TVOJE MÁMA:
Tags:

PŘIDEJ KOMENTÁŘ