Příběh značky Puma | Sneakerstenisky.cz
Magazín

Příběh značky Puma

Sdílej článek:
Příběh značky Puma
5 (100%) 1 vote

Příběh značky Puma je neméně pestrý a zajímavý jako příběh ostatních značek bot, který jsme zde už vyprávěli, a proto bylo jen otázkou času, kdy Pumu vezmeme na paškál. Co všechno se muselo stát předtím, než se boty Puma dostaly do světa, než si v nich zakopal slavný fotbalista Pelé, než v nich mohl vítězné medaile sbírat slavný Jamajčan Usain Bolt?

Příběh značky Puma se vzájemně prolíná se značkou Adidas

Ne každý ví, že značka Puma je vlastně jakousi sestřenicí značky Adidas. Za zrodem obou značek stáli dva bratři Adolf a Rudolf Dasslerovi, kteří začali podnikat spolu. Jak už to tak ale bývá, ne vše bylo tak harmonické, jak by se na první pohled mohlo zdát a bratři se krátce na to dostali do sporu. Dnes už se nejspíš nedozvíme, jak to bylo doopravdy. Většinou se mluví o neshodách v politických názorech, o sympatizování s nacistickými idejemi a o možném milostném trojúhelníku. Faktem však zůstává, že  po válce roku 1948 došlo na úplné rozdělení společnosti. Paradoxem bylo i umístění nově vzniklé firmy, ta vyrostla jen kousek od té původní a dělila je jen říčka, která protékala městem Herzogenaurach. A tak nedaleko od sebe stály dvě firmy – Adolfova Adidas a Rudolfova  Puma. Je až k nevíře, že obě značky dosáhly tak vynikajících úspěchů a otázka, jak silná společnost by vznikla, kdyby se bratři nerozhádali už nám jen zůstane na jazyku.

1979_puma-no1-logo

Úspěšná Puma obouvala úspěšné fotbalisty

Úspěch značky Puma byl obrovský, to že v těchto botách vyhrávali slavní fotbalisté a jiní sportovci společnosti jen nahrávalo. Zakopal si v nich legendární Pelé, Diego Maradona, Gianluigi Buffon a další sportovci. Dnes v nich běhá i slavný Jamajčan Usain Bolt. To co v roce 1948 započal Rudolf Dassler trvá dodnes. Po smrti Rudolfa jeho potomci společnost prodali, nic se však nezměnilo na jejím úspěchu. Dnes si krom puma tenisek můžete vybrat i další sportovní oblečení a vybavení, parfémy, hodinky a další produkty, které svou pověstnou šelmou zaručují kvalitu a originalitu.

A závěrem, když si příště budete prohlížet vaše tenisky Puma a Adidas, dejte je symbolicky k sobě. Když odmyslíte konkurenční rivalitu, uvědomíte si, že jsou vlastně jedna rodina.

Slevové kupóny na Footshop.cz (aktualizováno dnes)

SLEVA
5%
(Aktuální)
Coupon

Aktuální slevový kód se slevou 5% na Footshop.cz. Kód stačí zadat během procesu objednávky. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less
Doprava
ZDARMA
Coupon

Dopravu ZDARMA získáte při každé objednávce v hodnotě přesahující 2 500 Kč. K dopravě lze využít přepravce GLS či Českou poštu.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Adidas.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Nike.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Converse.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Air Jordan.

More Less
Sdílej článek:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *