Jak to bylo? Příběh značky Nike | Sneakerstenisky.cz
Magazín

Příběh značky Nike

Sdílej článek:
Příběh značky Nike
5 (100%) 2 votes

Značku Nike zná dnes patrně každý. Oblíbené logo „s fajfkou“ můžeme vidět na sportovní obuvi, oblečení i doplňcích. Tuto sportovní značku si oblíbili lidé po celém světě. S trochou nadsázky lze říci, že tato značka doslova změnila svět sportovní módy. Společnost čerpá ze své dlouholeté tradice. Pojďme si připomenout, jak to celé začalo.

Založení značky Nike

Příběh této značky se píše od roku 1957. Společnost Nike byla založena v americkém městě Eugene. Právě v tomto městě se nachází atletický stadion oregonské univerzity. Nebyla tedy velká náhoda, že se zde setkali dva budoucí zakladatelé značky Nike, kterými byli běžec středních tratí Phil Knight s Billem Bowermanem, který se stal zároveň jeho trenérem.

Láska ke sportu byla tak silná, že netrvalo dlouho a vznikl nápad k vytvoření kvalitní sportovní obuvi. Právě vhodná obuv je základem úspěchu. Knight v roce 1962 vycestoval do Japonska, aby zde oslovil jednoho z výrobců sportovní obuvi společnosti Onitsuka – byl jím výrobce bot Tiger. Ačkoliv výrobní náklady byly velmi nízké, vznikly velmi kvalitní boty, které šly na odbyt. Japonci projevili zájem o prodej této obuvi do Ameriky.

Phil se svým trenérem se snažili obuv maximálně přizpůsobit potřebám běžců. Důraz byl kladen na lehkost, kvalitní odpružení a maximální komfort. Zkoušeli různé experimenty, aby obuv byla co nejpohodlnější a splňovala tak všechny jejich požadavky.

Značka světových šampiónů

Značka Nike se dostala do povědomí především díky světoznámým sportovcům, kteří na obuv a vybavení od tohoto výrobce nedají dopustit. Patří mezi ně například Steve Prefontaine, Lance Armstrong, Michael Jordan, Andre Agassi, John McEnroe, Pete Sampras, Michael Johnson, Tiger Woods, Ronaldo, Cristiano Ronaldo a jiní. Za Českou republiku bychom mohli zmínit například Báru Špotákovou, Milana Baroše či Tomáše Rosického. Společnost Nike je také neodmyslitelně spojena s tenisem.

Obuv Nike není určena pouze pro sportovce, ale prakticky pro každého, kdo touží po kvalitě a hledá stylový design. S touto značkou zkrátka nemůžete šlápnout vedle.

Slevové kupóny na Footshop.cz (aktualizováno dnes)

SLEVA
5%
(Aktuální)
Coupon

Aktuální slevový kód se slevou 5% na Footshop.cz. Kód stačí zadat během procesu objednávky. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less
Doprava
ZDARMA
Coupon

Dopravu ZDARMA získáte při každé objednávce v hodnotě přesahující 2 500 Kč. K dopravě lze využít přepravce GLS či Českou poštu.

More Less
Sleva
50%
(Aktuální)
Coupon

Letní výprodej! Pánské i dámské tenisky, oblečení i doplňky se slevou až 50%. Koukněte na slevněné zboží od značek Adidas, Nike, Jordan, Puma a dalších...

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Adidas.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Nike.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Converse.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Air Jordan.

More Less
Sdílej článek:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *