Přehledně: Jak vybrat správnou velikost bot | Sneakerstenisky.cz
Magazín

Přehledně: Jak vybrat správnou velikost bot

Přehledně: Jak vybrat správnou velikost bot
5 (100%) 16 votes

Objem prodeje a sortiment internetových obchodů se stále rozšiřuje a kupovat si dnes oblečení či boty přes internet není nic neobvyklého. Eshopy totiž zpravidla nabízí větší výběr a atraktivnější ceny. Problém nastává, když nevíte jakou máte velikost bot. Jak svoji velikost zjistit? K tomu vám poslouží níže uvedený, rychlý návod.

Základní pojem, který vás bude zajímat je orentační délka stélky (vnitřní délka vložky boty). Každá bota má jiný střih, proto je nutno měřit délku stélky, jak na délku, tak na šířku.

Vaše měření může být, ale nepřesné. Proto je nejpohodlnější a nejspolehlivější kouknout jakou máte na svých stávajích botách velikost – délku stélky – udávanou v CM nebo CHN. Tento údaj najdete na krabici či zpravidla na vnitřní straně jazyka boty. Následně tento údaj dle níže uvedených tabulek převedete na US velikost. POZOR! – u každé značky se převod z CM či CHN na US velikost liší. Například máte-li velikost stélky 26,7 CM, u Adidas tenisek je to velikost US 10, ale u Nike 9,5 až 10.

>> Největší výběr tenisek na českém i slovenském internetu, aktuální modely skladem.

Kouknout na Footshop.cz

Šířku obuvi označujeme i velikostmi – F (normální šíře), G (středně široká) a H (široká), resp. H1/2 (extra široká) u dámských bot, pánská obuv se označuje pro široké boty písmenem K. Aby v tom byl ještě větší hokej, číslování bot se rozlišuje na americké, evropské a anglické. Dle vámi naměřených údajů velikosti stélky následně zjistíte jaká obuv je pro vás ta nejvhodnější. Přehledné velikostní tabulky výrobců tenisek najdete v odkazu níže.

Velikostní tabulky tenisek a sneakers od značek Adidas, Nike, Vans, Air Jordan, Converse, Supra a dalších najdete ZDE.

  • Tip na závěr: využijte slevu 5% na tenisky, streetwear a doplňky od značek Nike, Adidas, Reebok, Air Jordan, Converse a dalších pomocí slevového kupónuCOUPONCZ5“ v největším eshopu se sneakers Footshop.cz.

COUPONCZ5

5%
sleva
na
footshop.cz
Coupon
Slevu 5% na celý nákup získáte po zadání slevového kódu na footshop.cz. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky. More Less

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *