Historie legendy: sneakers Nike Air Max | Sneakerstenisky.cz
Magazín

Historie legendy: sneakers Nike Air Max

Sdílej článek:
Historie legendy: sneakers Nike Air Max
5 (100%) 2 votes

Každý pořádný fanoušek tenisek určitě zná model Nike Air Max. Ti zasvěcenější by jistě dokázali odpovědět i na otázku, který model oblíbených Air Maxek byl úplně první. Jenže naprostá většina z nich by na to určitě odpověděla špatně! Kdo by si myslel, že vůbec první byla bota Nike Air Max One z roku 1987, hodně by se pletl. Jednalo se o pouze první skutečně vydaný model, ovšem před ním ještě bylo několik konceptů.

Vysoká bota se vzduchovou bublinou v patě

Po téměř třiceti letech od vydání modelu One se vývojáři Nike rozhodli odtajnit nikdy nepředstavený design, který byl původním návrhem Mika Parkera a Tinkera Hatfielda. Tento model pak ukázali veřejnosti a začal se prodávat pod prozaickým názvem Air Max Zero. Sám Nike označuje tuto botu jako „The one before the 1,“ tedy ta, která byla před jedničkou.

Na rozdíl od klasické boty Air Max tu vidíme některé rozdíly, celá bota je například mnohem vyšší. Zůstává ale koncept viditelné vzduchové bubliny v oblasti paty, která z řady Air Max udělala nepřekonatelnou designovou i funkční legendu.

O co se vlastně jedná? Systém vzduchové bubliny použité v patě je známý už od konce sedmdesátých let. Původní koncept Nike Air však nebyl viditelný, byl schován pod běžnou krycí vrstvou. Funguje na principu vzduchového polštáře, který je naplněn stlačeným vzduchem. To poskytuje přirozené odtlumení každého nárazu. S příchodem modelu Air Max se tato bublina zviditelnila a začala se používat nejen u sportovní obuvi. Potenciál netradičního designového prvku brzy objevila i streetová kultura tehdejších „sneakerheads“, tedy fanoušků tenisek, a udělala si z těchto bot kult.

Chcete i vy objevit a pocítit na vlastní kůži kořeny legendy? Máte šanci, Air Max Zero jsou stále v prodeji hned v několika barevných provedeních. Kromě již zmíněné bubliny nabízí tradičně prodyšný svršek z lehké síťoviny a odolnou gumovou podrážku, která nabídne slušnou úroveň přilnavosti.

Objednat

Slevové kupóny na Footshop.cz (aktualizováno dnes)

SLEVA
5%
(Aktuální)
Coupon

Aktuální slevový kód se slevou 5% na Footshop.cz. Kód stačí zadat během procesu objednávky. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky.

More Less
Doprava
ZDARMA
Coupon

Dopravu ZDARMA získáte při každé objednávce v hodnotě přesahující 2 500 Kč. K dopravě lze využít přepravce GLS či Českou poštu.

More Less
Sleva
50%
(Aktuální)
Coupon

Letní výprodej! Pánské i dámské tenisky, oblečení i doplňky se slevou až 50%. Koukněte na slevněné zboží od značek Adidas, Nike, Jordan, Puma a dalších...

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Adidas.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Nike.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Converse.

More Less
Sleva
40%
(Aktuální)
Coupon

Využijte slevu až 40% na tenisky, oblečení i módní doplňky od německé značky Air Jordan.

More Less
Sdílej článek:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *