Boty jako nové. Návod, jak vyčistit tenisky. | Sneakerstenisky.cz
Magazín, Tenisky

Boty jako nové. Návod, jak vyčistit tenisky.

Boty jako nové. Návod, jak vyčistit tenisky.
5 (100%) 5 votes

Určite to znáte. Vrátíte se po víkendovém festivalu domů a vaše boty, sandály, balerínky, pantofle, sneakers, tenisky či gumáky vypadají, jak kdybyste s Napoleonem prošli válečné tažení Evropou. V tomto článku si proto představíme pár tipů, jak vrátit teniskám jejich lesk, pokud možno bez trvalých následků.

Jak si vyčistit tenisky?

Jedny z nejoblíbenějších a vůbec nejprodávanějších bot k letním outfitům jsou bílé tenisky – Converse Pro Leather 76 OX, Adidas Tubular Shadow či Adidas Superstar 80s Decon. Jsou sice krásné a ladí takřka ke všemu, leč s jejich údržbou je to výrazně horší. Pokud to ovšem nejsou výražně low-cost modely, klidně je bez obav hoďte do pračky. Jen prosím nepoužívejte prací prášek! a raději si kupte speciální přípravek v obuvi. Kdybyste totiž použili klasický prací prostředek a vaše nebohé tenisky „vosolili“ ještě horkou vodou, může nastat situace, kdy se boty rozpadnou a vám zbydou jen oči pro pláč.

Druhá fáze – sušení bot

Podařilo se vám ve zdraví tenisky vyprat a přitom je nezlikvidovat? Potom gratulujeme a radíme, jak vaše boty vysušit. Ano, radiátor je nejrychlejší možné řešení, ale když je v létě venku tak krásně, dejte přednost slunečnímu svitu. Po sušení na radiátoru se může stát, že vám tenisky zežloutnou a tím jejich estetický ráz klesne do záporných hodnot.

>> Největší výběr tenisek na českém i slovenském internetu, aktuální modely skladem.

Kouknout na Footshop.cz

Co je ještě důležité zminit? Když si zakoupíte nový pár, investujte s botami i do kvalitního impregnačního prostředku. Ušetříte si tím spousty námahy a vašim teniskám pár let či měsíců života. Při každém dalším vyprání boty znovu naimpregnujte. Dále se obecně nedoporučuje čistit tenisky lakem na nehty a další domácí chemií. Tenisky sice tento operační zákrok mohou přežít, ale taky nemusejí. Pozor na to!

  • Tip na závěr: využijte slevu 5% na tenisky, streetwear a doplňky od značek Nike, Adidas, Reebok, Air Jordan, Converse a dalších pomocí slevového kupónuCOUPONCZ5“ v největším eshopu se sneakers Footshop.cz.

COUPONCZ5

5%
sleva
na
footshop.cz
Coupon
Slevu 5% na celý nákup získáte po zadání slevového kódu na footshop.cz. Kód se automaticky zkopíruje kliknutím na tlačítko - nůžky. More Less

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *